Söhne Mannheims z Xavierem Naidoo na jedynym koncercie w Polsce!

1
1293
views

Ciężko znaleźć zespół, który podczas swoich koncertów potrafi stworzyć tak ekscytujące show jak Söhne Mannheims.

Barwne połączenie czterech wokalistów, dwóch raperów i dwóch perkusistów – w sumie aż 14 muzyków, to gwarancja… niezwykłych koncertów, które są dawką świetnej muzyki i potrafią porwać nawet najbardziej wymagającą publiczność.

W ciągu piętnastu lat Söhne Mannheims ewoluowali z grupy przyjaciół zafascynowanych muzyką w genialny zespół, który już zdobył miano kultowego. Ich liderem jest Xavier Naidoo – jeden z najlepszych i najpopularniejszych artystów w Niemczech. Początkowo znani jedynie w swojej ojczyźnie, stopniowo zdobywali fanów w innych częściach Europy i Świata, zachwycając niezwykłym połączeniem stylów. W ich muzyce można znaleźć elementy R’n’B, rocka, rapu, a nawet dancehall’u.

Teraz przed Söhne Mannheims wielka europejska trasa, podczas której zagrają zarówno w klubach, jak i na imprezach plenerowych i festiwalach. W czasie tournee zespół będzie promował swój nowy album, nad którym obecnie pracuje. Będzie to już ich czwarta studyjna płyta. Do sklepów trafi w przyszłym roku.

Trasę zaplanowano na marzec 2011 roku. Söhne Mannheims zagrają m.in. w Niemczech, Austrii, Włoszech i Anglii, a 9 marca 2011 zawitają do Polski.

Od momentu debiutu Söhne Mannheims wydali już 6 albumów, które łącznie sprzedały się w liczbie ponad 3 milionów egzemplarzy. Ich debiutancki krążek „ZION” ukazał się w 2000 r. – zdobył uznanie fanów i krytyki przede wszystkim za niebanalne teksty i świetne aranżacje. Zwracano także uwagę na niesamowitą energię utworów. Album ten był swego rodzaju sentymentalną podróżą, hołdem oddanym Mannheim, które jest rodzinnym miastem muzyków.

W połowie 2004 roku ukazał się kolejny album zatytułowany „NOIZ” – nazwa jest anagramem tytułu pierwszego krążka. Płyta spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem i szybko zdobyła szczyty niemieckich list przebojów. Rok później muzycy wydali kolejny, tym razem koncertowy album CD Power of the Sound . W 2006 roku ukazało się wydawnictwo Söhne, Mond & Sterne – niezwykle ciekawa kompilacja z autorskimi projektami poszczególnych członków zespołu.

Lato 2008 roku było momentem przełomowym zarówno dlla Söhne Mannheims jak i ich lidera. Zespół zagrał akustyczny koncert w ramach MTV Unplugged na którym można było usłyszeć zarówno przeboje grupy jak i utwory z solowego dorobku Xaviera Naidoo. Występ został zarejestrowany i ukazał się na DVD.
W zeszłym roku Söhne Mannheims wydali swój ostatni jak dotąd album IZ ON.

Söhne Mannheims w Polsce – 9 marca 2011 r. Klub Palladium w Warszawie!

1 KOMENTARZ