„Celem Al-Kaidy bedzie europa”

0
1272
views

Członkowie Al-Kaidy planują przeprowadzenie szeregu ataków terrorystycznych w Europie, w tym także u naszych zachodnich sąsiadów – w Niemczech!

Takie informacje podają źródła zbliżone do niemieckich służb bezpieczeństwa, na które powołuje się dzisiejszy dziennik „Die Welt” – niemiecki tytuł koncernu Axel Springer na rynku prasy opiniotwórczej, dostępny w ponad 130 krajach.
Według gazety, niemieckie służby podejrzewają, że w planowanie zamachów uwikłanych jest od 15 do 25 islamskich radykałów, którzy przeszli szkolenia w obozach terrorystycznych na pograniczu afgańsko-pakistańskim.
Ataki miałyby przypominać wydarzenia w Bombaju z 2008 roku, gdzie terroryści zaatakowali dwa luksusowe hotele i centrum żydowskie. Podczas tego zamachu napastnicy byli uzbrojeni w granaty oraz broń szybkostrzelną, dysponowali telefonami satelitarnymi, a także nawigatorami GPS. Zginęło wtedy 195 osób, a ponad 300 zostało rannych.
Niemieckie służby prowadzą obserwację pięciu uśpionych komórek radykalnych grup islamskich w regionie Kolonii i Bonn. Według dziennika „Bild” pod obserwacją jest w sumie 700 osób.
„Są różne nasilające się wskazówki dotyczące planowanych zamachów w Europie i Niemczech, ale nie ma konkretnego śladu” – powiedział niemiecki minister spraw wewnętrznych, Thomas de Maiziere, po poniedziałkowym spotkaniu szefów MSW państw Unii Europejskiej w Brukseli.

ZielonyDziennik.pl, Maja Trzeciak