Komendant straży miejskiej stanie przed sądem

0
1226
views

Komendant Straży Miejskiej w Toruniu stanie przed sądem. Mężczyzna jest oskarżony o nadużycie władzy. Zarzucono mu, że bezprawnie brał udział w interwencji, kopnął zatrzymanego, a później sam rozpatrywał skargę na swoje zachowanie – poinformował sąd w Toruniu.

Prokuratura oskarżyła Wiesława L. o bezprawny udział w interwencji, którą patrol strażników podjął dwa lata temu w centrum miasta. Komendant był wówczas po służbie i bez munduru, ale aktywnie przyłączył się do swoich podwładnych, którzy legitymowali grupę mężczyzn wracających ze spotkania towarzyskiego.

W trakcie legitymowania kolejnych osób miało dojść do gwałtownej wymiany zdań z jednym z zatrzymanych, a w konsekwencji Wiesław L. miał kopnąć mężczyznę w nogę. Zdaniem świadków komendant był wówczas bez munduru i pod wpływem alkoholu.
czytaj dalej

Prokuratura zakwalifikowała zachowanie Wiesława L. jak „występek o charakterze chuligańskim”. Dodatkowym zarzutem jest sprawa skargi poszkodowanego w trakcie interwencji, którą – wbrew przepisom – komendant sam rozpatrzył i oddalił.

Już po postawieniu zarzutów, miesiąc temu, komendant został zawieszony w czynnościach przez prokuraturę, która potraktowała to, jako środek zapobiegawczy wobec Wiesława L.

źródło informacji: INTERIA.PL/PAP