Rosną długi Polaków

1
1523
views

W ciągu ostatnich trzech miesięcy średnia wartość zaległości wzrosła o 10 proc. i wynosi 1224 zł. Polacy wpadają w pętlę zadłużenia nie tyle z powodu utraty pracy, co przez nietrafną ocenę swoich możliwości udźwignięcia kolejnych rat kredytów..

Kwota niespłacanych długów Polaków przekroczyła 25 mld zł. W ciągu roku, od listopada 2009 r. kwota ta wzrosła o 75 proc., rośnie też liczba osób, które mają problemy z terminową spłatą swoich długów i należności.

Problemy ze spłatą długów ma prawie dwa miliony osób. Tylko w ciągu ostatnich trzech miesięcy długi wzrosły o ponad 3 mld zł, a liczba dłużników o prawie 60 tys. – niemal o 3 proc.

Statystyczny polski dłużnik to mężczyzna w wieku 30-39 lat, jego zadłużenie wynosi nieco ponad 12,5 tys. zł, a w ostatnim kwartale wzrosło o ponad 10 proc. Najwyższe zaległości – po ponad 2 mld zł łącznie – mają mieszkańcy województw: śląskiego, mazowieckiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego. Najniższe – po mniej niż 500 mln zł – podlaskiego i świętokrzyskiego.

źrodło informacji: www.InfoMonitor.pl

1 KOMENTARZ

  1. takie czasy, bez dlugow sie nie da, bo niby za co kupic chocby mieszkanie? ja mam kredyt w getin banku, rodzine na swoim, oplacala sie