Podaruj mu czas wolny!

0
1244
views

Potrzeba wolności i bliskości od zawsze były nieodłącznym elementem każdego związku. Tylko pozornie wydaje się, że są ze sobą sprzeczne i trudne do pogodzenia.

Każda z kobiet ma swój ulubiony napój czy potrawę.
Na początku ich smak jest wyborny. Jednak gdyby trzeba było konsumować jedną rzecz cały czas, to doznania smakowe zmniejszałaby się w bardzo szybkim tempie. Podobnie jest w związku. Spędzając cały wolny czas z ukochanym, kobiety powoli zaczynają dostrzegać inne niedoskonałości partnera. Konsekwencją jest także utrata kontaktów z przyjaciółmi, gdyż nie mają czasu na inne więzi niż te związane z byciem w związku.

Znudzenie związkiem

Mechanizm, który można też odnieść do tego typu relacji damsko-męskich określa się mianem prawa znużenia. Wynika z niego, że te same bodźce powodują coraz mniejszą reakcję organizmu. Jego skutki nie są natychmiastowe, ale ujawniają się po pewnym czasie.

Jak wiadomo podstawą dobrego związku jest zrozumienie, potrzeba bliskości i uczucie łączące partnerów. Na samym początku ludzie pragną spędzać ze sobą każdą wolną chwilę. Skupiają uwagę głównie na sobie. Potem musi nastąpić stopniowe rozluźnianie więzi i chęć utrzymywania relacji z innymi. Nawet w najbardziej bliskim związku potrzebna jest wolność. Potrzeba spędzania czasu w samotności czy z przyjaciółmi jest naturalna i bardzo przydatna w związku.

Jednak niektóre pary mają błędne przekonanie, że wciąż muszą poświęcać uwagę tylko swojej drugiej połówce. Nie potrafią zrozumieć, jak duże znaczenie ma spędzanie czasu bez siebie. Często kończy się to rozstaniem, zdradą czy nawet rozwodem.

– Każda osoba w związku posiada swój własny świat i próba zabrania go przez osobę, na której nam zależy jest co najmniej niesprawiedliwa. Nie trzeba być jego częścią wystarczy okazać zainteresowanie, ale jednocześnie zachować pewien dystans do życia partnera. Zamykając się w czterech ścianach ogranicza się własne życie do opinii dwóch osób. Brak trzeźwości w myśleniu i podejmowaniu decyzji można traktować jako chorobę.-mówi student Maciej.

Jedna z osób może czuć się przytłoczona brakiem możliwości rozwijania zainteresowań czy po prostu chwili samotności. W każdym człowieku istnieje pragnienie różnorodności doznań estetycznych i fizycznych. Nie chodzi tutaj bynajmniej o zdradę, ale o poczucie, że na świecie nie istnieje tylko partner i moja osoba. Wiele osób uważa, że kontakty nie powinny się ograniczać tylko i wyłącznie do relacji związanych ze związkiem.

Zaufaj mężczyźnie

W życiu codziennym różnice pomiędzy kobietą i mężczyzną są widoczne na pierwszy rzut oka. Tak jest też w relacjach damsko-męskich. Jednak pragnienie posiadania własnej przestrzeni łączy wszystkich ludzi niezależnie od płci. Większość mężczyzn, a właściwie można by powiedzieć, że każdy potrzebuje spędzić czas w gronie swoich kolegów. Oglądanie meczu, męskie rozmowy czy imprezy są naturalną potrzebą.
Kobiety lubią poplotkować z przyjaciółkami, spędzać czas tylko we własnym gronie. Większość mężczyzn unika zakupów jak ognia, dlatego płeć piękna przy wyborze ubrań korzysta z pomocy koleżanek, sióstr czy mam. Czasami po prostu druga strona z powodów zdrowotnych albo rodzinnych nie może iść na spotkanie, grill czy okazjonalne wyjście do klubu. Warto wtedy pozwolić ukochanemu na spędzenie czasu bez siebie. Nie świadczy to o oddaleniu czy zmniejszeniu zainteresowania związkiem i bliską osobą.

Bardzo ważne w tym momencie jest zaufanie do partnera. Jeśli druga strona jest zazdrosna o każdą wolną chwilę, wciąż wydzwania i sprawdza ukochanego, to najczęściej kończy się to po prostu? rozstaniem.

– Zazdrość to też choroba, którą permanentnie należy leczyć i jeżeli twój partner nie akceptuje twoich kontaktów ze znajomymi to go albo rzuć albo wyślij do psychiatry- mówi 22-letni student.
Zadbaj o siebie

Spędzenie czasu bez partnera ma bardzo dużo plusów. Przede wszystkim można rozwijać swoje zainteresowania. Kobiety mają czas na uprawianie sportu, dzięki czemu zrzucą zbędne kilogramy, poprawią kondycję fizyczna. To z pewnością zaowocuje zadowoleniem mężczyzny.

– Kiedy mój chłopak szedł oglądać mecz z kolegami, ja zapisałam się na taniec. W końcu spełniłam swoje marzenie. – mówi 25-letnia Joanna.

Bardzo ważne jest znalezienie czasu dla swojej rodziny i przyjaciół. Nie warto tracić kontaktów towarzyskich na rzecz ukochanego.

– Moje przyjaciółki zawsze były dla mnie bardzo ważne. Lubię się z nimi spotykać i nie potrafiłabym dokonać wyboru pomiędzy nimi, a moim facetem. Dobrze, że nigdy nie postawił mnie przed takim wyborem- zdradza 30-letnia Katarzyna.

Kolejną dobrą stroną jest tęsknota, która spaja związek. Warto, aby partner zatęsknił za swoją kobietą. Zazwyczaj w takich momentach mężczyźni doceniają swój związek. Potrafią także odwdzięczyć się za pozwolenie spęczenia czasu z kolegami. Kiedy ukochany spotyka ze swoimi znajomymi kobieta może zadbać o swoje piękno zewnętrzne np. kosmetyczka, fryzjer.

Oprócz tego może przygotować dla swojego mężczyzny kolację, pokaz swoich umiejętności tanecznych w lap dance i inne przyjemne niespodzianki. Nie ma wątpliwości, że po tak cudownych doznaniach, ukochany się zrewanżuje. Potrzeba własnej przestrzeni paradoksalnie nie niszczy związku, dlatego warto dać drugiej osobie kilka samotnych chwil. Taka odnowa psychiczna oczyszcza duszę. Każda kobieta powinna dawać ukochanemu psychiczny relaks i chwilową tęsknotę za fizycznością oraz bliskością. Nie ma potrzeby strachu przed zniszczeniem związku.

Anna Kamińska