Pomysł na górskie wakacje

0
1433
views

Zachwycają Cię opowieści koleżanek z pracy o wspaniałych wakacjach na Teneryfie, Majorce czy we Włoszech? W takim razie może warto utrzeć im nosa i postawić na stare porzekadło „Cudze chwalicie, a swego nie znacie”, a potem wybrać się w Tatry, które latem są naprawdę wspaniałe.

Wszystko załatwisz w stolicy Tatr

Zakopane często nazywane jest Stolicą Tatr i to chyba dobre określenie, ponieważ właśnie tutaj można wiele rzeczy załatwić. Oczywiście nie jest to jedyna warta odwiedzenia miejscowość, ale należy pamiętać, że to właśnie tutaj można liczyć m.in. na wygodny hotel, smaczne jedzenie a nawet wypożyczenie samochodu. Zanim jednak zaczniesz poznawać góry przygotuj sobie wszystkie informacje, które mogą Ci się przydać. Najlepiej skorzystaj z internetu i wpisz takie hasła jak „wynajem samochodów Zakopane”, „pogotowie ratunkowe Zakopane”, „Pensjonaty Zakopane”. Następnie spisz wszystkie interesujące Cię dane takie jak adresy i telefony. Mając takie zabezpieczenie łatwiej będzie Ci poruszać się po tym góralskim mieście.

Góry latem

Polska jest krajem leżącym w klimacie umiarkowanym, dzięki czemu możemy cieszyć się widokiem czterech pór roku. Góry to miejsce, gdzie zmiany w przyrodzie są bardzo widoczne. Tutaj pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie. Często w dolnych partiach gór jest upalnie, a kilkaset metrów wyżej można spotkać szczeliny, gdzie leży śnieg. To wspaniały i niezapomniany widok. Góry latem są niezwykle piękne i warto zwrócić na nie szczególną uwagę, nawet jeśli nie są tak popularne jak nadbałtyckie plaże czy atrakcje zagranicznych wyjazdów.

 

Na co warto zwrócić uwagę?

Każdy szlak górski ma swoje uroki, które każdy musi odkryć sam. Jednak w Zakopanem, podobnie jak w innych miastach turystycznych, są rzeczy, które koniecznie trzeba poznać. Jedną z nich są Krupówki – zakopiański deptak, na którym można spotkać handlarzy, mnóstwo turystów i oczywiście Białego Misia. Ponadto każdy przyjezdny koniecznie musi spróbować oscypków – wspaniałych serków, które powstają z owczego mleka. Można je kupić niemal na każdym rogu. Natomiast na pamiątkę warto kupić skórzane wyroby góralskie np. ciepłe kapcie z kożuszkiem będą idealne na zimowe wieczory, kiedy to rozgrzeją nie tylko stopy, ale również serca wspomnieniami z wakacji.