Pacyfik w kinach

0
1087
views

Zrealizowany z epickim rozmachem, obfitujący w sceny batalistyczne mini-serial produkcji HBO „Pacyfik” przedstawia losy trzech amerykańskich żołnierzy: Roberta Leckie’go (James Badge Dale), Eugene’a Sledge’a (Joe Mazzello) i Johna Basilone (Jon Seda).

Akcja rozpoczyna się podczas pierwszego starcia z Japończykami pod Guadalcanal. Kolejne walki toczą się w tropikalnych lasach Przylądka Gloucester, szańcach Peleliu, na plażach Iwo Jimy oraz na Okinawie.

Pacyfik pokazuje działania wojenne widziane oczami głównych bohaterów i ich towarzyszy broni, którzy stają w obronie ojczyzny i własnego życia. Zmagając się z ekstremalnymi warunkami, głodem i trudnym klimatem, marines walczą z wrogiem, który woli wybrać śmierć zamiast białej flagi. Żołnierze toczą nieustanne bitwy z własnym ciałem, umysłem i emocjami.

Mini-serial został wyprodukowany dla HBO przez spółkę Playtone we współpracy z wytwórnią DreamWorks. Jego producentami wykonawczymi są Tom Hanks, Steven Spielberg i Gary Goetzman. Zdjęcia rozpoczęły się w sierpniu 2007 roku i trwały 10 miesięcy. Większość materiałów plenerowych została zrealizowana na terenie australijskich stanów Queensland i Victoria.

Mini-serial składa się z dziesięciu odcinków. Amerykańska premiera pierwszego odcinka serialu Pacyfik odbędzie się w niedzielę, 14 marca. W Polsce widzowie będą mogli zobaczyć mini-serial już następnego dnia – w poniedziałek, 15 marca o godz. 20.10 w HBO i HBO HD. Kolejne odcinki będą emitowane w poniedziałki o tej samej godzinie, a powtórki w soboty o godz. 22.00 również w HBO i HBO HD.