Tusk: 10-lecie PO to 10 lat ciężkiej pracy

0
1235
views

10-lecie PO to 10 lat ciężkiej pracy dla ludzi; to rosnąca siła wielkiego obywatelskiego pomysłu, który się narodził 10 lat temu – powiedział w Gdańsku lider PO, premier Donald Tusk.

24 stycznia 2001 r. Platforma Obywatelska została zarejestrowana jako stowarzyszenie. Równą dekadę po tym wydarzeniu szef rządu i szef PO był pytany przez dziennikarzy, dlaczego ugrupowanie nie świętuje jubileuszu.

– Wiem, czego Polacy mniej więcej oczekują od władzy. Nie zawsze potrafię tym oczekiwaniom sprostać, ale na pewno dzisiaj nikt w Polsce nie oczekuje, żeby partie polityczne hucznie obchodziły swoje jubileusze. Ja bym wolał, aby 10 lat Platformy Obywatelskiej zostało w dobrej pamięci ludzi – mówił na konferencji prasowej Tusk.

Jak przekonywał, 10 lat PO to 10 lat ciężkiej pracy dla ludzi i stąd – jego zdaniem – bierze się niezła pozycja Platformy na scenie politycznej. – Te 10 lat musimy chyba ocenić jako rosnącą siłę tego wielkiego obywatelskiego pomysłu, który się narodził 10 lat temu – podkreślił Tusk.

Jak zaznaczył, bardziej ceni sobie satysfakcję ludzi z tego, co udaje się robić jego ugrupowaniu, nawet jeśli nie wszystko wychodziło tak jak by chciał, niż huczne festiwale z okazji rocznicy.

Podkreślał, że ostanie 10 lat było bardzo ciekawym, czasami trudnym, ale też pełnym nadziei okresem. Wspominał też Arkadiusza Rybickiego i Macieja Płażyńskiego, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej. Mówił, że i z jednym, i z drugim całe życie marzyli o takim obiekcie, jaki powstanie na Euro 2012 w Gdańsku, gdzie obywała się konferencja.

Więcej na: PAP