Aveo będą produkować Rosjanie

0
1302
views

Auta GM będą robić w zakładach koncernu GAZ. Za miesiąc 1,2 tys. pracowników zakładów FSO pożegna się z pracą. Wygasa nasz kontrakt na produkcję Chevroleta Aveo.

Od połowy przyszłego roku auta te będą produkować Rosjanie – informuje „Gazeta Wyborcza”. Koncern General Motors zdecydował się na przeniesienie produkcji nowego typu Aveo do Rosji. Dlaczego zrezygnował z produkcji w Polsce?

Produkcja nowej wersji Aveo w Polsce już się nie opłacała GM. Od połowy roku Unia Europejska zniesie cła i pozostałe restrykcje handlowe na samochody z Korei zgodnie z umową o wolnym handlu, którą w zeszłym roku podpisała Bruksela z Koreą – tłumaczy gazecie Wojciech Drzewiecki, szef firmy doradczej Samar.

Opłaca się za to produkcja Aveo w Rosji. Auta te będą trafiały na miejscowy rynek. Nie opłacałoby się ich produkować w Polsce ze względu na wysokie rosyjskie cła.

Zwalnianie z FSO mają wrócić do pracy, gdy zakład na Żeraniu zacznie produkcję nowych aut. Na razie jednak nie widać szans na spełnienie tej obietnicy.

Źródło; www.wyborcza.biz/biznes