Nowoczesny autostop, czy ekologiczna podróż?

0
1406
views

Firma Mikini Media GmbH przedstawia nową darmową aplikację na iPhone’a, iPoda Tuch i iPada pozwalającą na wyszukiwanie tras i osób, z którymi można zaplanować wspólną podróż.

Carpooling.pl to Polska wersja internetowej platformy działającej w Europie i pozwalającej umawiać się na wspólne przejazdy. Oprócz polskojęzycznej wersji aplikacji dostępne są także lokalne odsłony dla Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii i Grecji.

Za pomocą aplikacji można wyszukać wolne miejsce w cudzym samochodzie lub zaoferować przejazd innym jadącym w tym samym kierunku. Po znalezieniu odpowiedniej oferty transportu pasażer może natychmiast skontaktować się z kierowcą, dzwoniąc na podany numer lub wysyłając SMS czy wiadomość e-mail. Użytkownicy zarejestrowani w serwisie carpooling.pl mogą ponadto z poziomu aplikacji dodawać i edytować własne przejazdy.

Wykorzystująca usługi geolokalizacyjne aplikacja na iPhone’a to kolejny produkt umożliwiający przeszukiwanie największej europejskiej bazy przejazdów. Od kilku miesięcy działa wersja light na telefony komórkowe. W najbliższym czasie operator carpooling.pl planuje dalszy rozwój produktów opartych na technologiach mobilnych, w tym przygotowanie aplikacji dla telefonów z systemem Android.

Wspólny przejazd to przede wszystkim oszczędność pieniędzy, ale także ograniczanie natężenia ruchu na drodze, a co za tym idzie ochrona środowiska.

www.zielonydziennik.carfocus.pl