Nowy Mercedes-Benz Viano Avantgarde 125! Edition

0
1312
views

Mercedes prezentuje nową wersję vana. Model Viano Avantgarde 125! Edition powstał z chęci połączenia vana z limuzyną i samochodem sportowym.

Dynamika, komfort i duch sportu – te trzy pojęcia zostały przeniesione na formę nowego Mercedes-Benz Viano Avantgarde 125! Edition. Charakterystyczny wygląd zewnętrzny, dobrane wyposażenie i dynamiczny napęd składają się na całość nowego modelu tej klasy.

Wygląd Viano Avantgarde edycji 125 stanowi wyróżnik wśród modeli jego klasy. Auto toczy się na wykończonych na wysoki połysk 16-szprychowych obręczach kół 8J x 19 wykonanych ze stopu metali lekkich. Wygląd vana podkreślają chromowane elementy: obudowa zewnętrznego lusterka, progi boczne, ozdobne listwy na zderzaku przednim oraz listwa wykończająca pokrywę tylną. Model ten dostępny będzie również w powłoce metalik, oraz w kolorach „czerń obsydianowa” i „brylantowo-srebrny”.

Dobrane wyposażenie, sportowy charakter

Wygląd zewnętrzny współgra z wykończeniem wnętrza. Fotele kierowcy i pasażera po jego prawej stronie łączą w sobie wygodę i co sportowy charakter. Wzmocniono ich stabilność boczną, zaś pokrycie stanowi skórzana tapicerka drapowana we wzór fajkowy. Na życzenie klienta fotele mogą zostać także pokryte skórą lugano lub nową tapicerką Twin Dinamica z elementami mikrofibry. W kokpicie rzuca się w oczy białe oświetlenie przyrządów.

Część pasażerska wyposażona jest w cztery pojedyncze fotele. Także te fotele wypo-sażono w specjalne elementy tapicerskie o wzmocnionej stabilności bocznej. Wstawki w pokryciu boków wykonano również ze skóry. Oddzielne fotele ustawiono na szynach, dzięki czemu można je przesuwać skokowo co 25 mm. Posiadają one zintegrowane trzypunktowe pasy bezpieczeństwa, zagłówki o regulowanej wysokości, a także regulowane podłokietniki.

Dynamiczne silniki V6 i specjalny sportowy mechanizm jezdny
Viano Avantgarde 125! Edition został wyposażony w dynamiczny układ napędowy z silnikami V6 Mercedes-Benz. Silnik V6 CDI 3.0 łączy siłę i dbałość o środowisko z mocą 165 kW (224 KM) i siłą pociągową 440 Nm. Technologia BlueEfficiency obniża zużycie paliwa, które w cyklu NEFZ wynosi 8,5-8,6l/100. Emisja CO2 wynosi 224-226 g/km. Jest to tym bardziej godne zauważenia, gdy wziąć pod uwagę osiągi jezdne i format tego samochodu. Oferowany alternatywnie silnik benzynowy V6 łączy pojemność 3,5 l i moc 190 kW (258 KM) z wysokim momentem przy niskich obrotach i wysoką kulturą pracy.

Silnik V6 CDI 3.0 przyspiesza do 100 km/h w czasie zaledwie 9,1 s i jest w stanie osiągnąć maksymalną prędkość 201 km/h. Dla V6 3.5 odpowiednie parametry wynoszą 10,4 s i 217 km/h.

W nowym Viano zastosowano automatyczną skrzynię biegów w połączeniu z napędem na tylną oś.

Mercedes-Benz Viano Avantgarde 125! Edition dostępny będzie już na wiosnę w dwóch możliwych długościach: „kompaktowej“ i „długiej“.

www.zielonydziennik.carfocus.pl