Bogaci będą wyrzucani z mieszkań komunalnych

1
1270
views

O prawie do lokalu komunalnego rozstrzygnie wysokość zarobków – informuje „Rzeczpospolita”. Szykują się zmiany w dysponowaniu mieszkaniami komunalnymi, których w kraju jest około milion.

Resort infrastruktury przygotowuje nowe przepisy odnośnie ich zasiedlania.
Bywa tak, że ktoś od lat zajmuje taki lokal i płaci niski czynsz, choć jego sytuacja finansowa znacznie się poprawiła. Czasem ten przywilej przejmują dorosłe dzieci. A inni, potrzebujący czekają nawet siedem, osiem lat.

Wg nowych przepisów gminy będą mogły sprawdzić status finansowy najemcy mieszkania komunalnego. Zostaną również wprowadzone umowy najmu na czas określony. Tych możliwości nie daje obecny stan prawny. Zmienione regulacje pozwolą też eksmitować bardziej zamożnych mieszkańców.

Wszystko po to, by z dotowanych lokali korzystały rzeczywiście osoby potrzebujące.

3 zł 63 gr. płaci przeciętnie lokator mieszkania komunalnego. Nie pokrywa to nawet w połowie kosztów eksploatacji – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Źródło informacji: PAP

1 KOMENTARZ

 1. CZAS NAJWYŻSZY UPORZĄDKOWAĆ SPRAWY MIESZKAŃ KOMUNALNYCH W RP.!!

  Dzisiaj system przydziałów mieszkań komunalnych jest bardzo nieczytelny dla obywateli i zapewne sprzyja urzędniczej korupcji w tym temacie .Sam doświadczam po 20 latach wykwaterowania z mieszkania komunalnego z powodu rozbiórki domu i ….budowy stadionu w Gdańsku na Euro 2012.
  Najpierw Rząd powinien obywatelom zapewnić PRACĘ i godne wynagrodzenie oraz MIESZKANIA dla godnego życia rodzin w Polsce.W moim przypadku w mieszkaniu zamieszkują trzy osobne podmioty w tym syn z synowa / w drodze dziecko/v-ce Prezydent Lisicki po negocjacjach ze mną , dał mi na piśmie , że przydzieli dwa mieszkania.Syn wraz z synowa wystąpił do UM w Gdańsku z wnioskiem o trzecie osobne mieszkanie…
  V-ce Prezydent Lisicki w odpowiedzi na to napisał pismo szantażujące nas Wszystkich , z którego wynika , że „karę” dostaniemy teraz tylko jedno mieszkanie.Na WŁADZĘ jak widać nie ma mocnych , bo mimo mediacji Przewodniczącego RM Gdańska V-ce Prezydent Gdańska wydał już decyzję o …przydziale jednego lokalu dla trzech podmiotów!! To jest w/g zasady Prezydent może , ale nie musi…To że mógł świadczy o tym fakt , że w sąsiednich rozbieranych budynkach inne rodziny dostały po trzy lokale , mimo że zamieszkiwały w jednym mieszkaniu komunalnym.
  Odwołać się już nie zdążymy bo zgodnie za spec ustawą o drogach już atakuje nas poprzez nakazy administracyjne Urząd Marszałkowski – ma on zapewne prawo zrobić nam eksmisje do …jednego lokalu>
  URZĘDNICY ZAWSZE GÓRĄ NAD OBYWATELEM !!!

  ZAPRASZAM DO WSPÓŁPRACY Z http://WWW.PRACADLAPOLSKI.PL