Nie liczę kalorii!

0
1496
views

Czy w dzisiejszych czasach gonitwy za wszystkim możemy być zdrowi, zmieniając nawyki żywieniowe? Okazuje się że tak, i może nam w tym pomóc medycyna chińska.

Kilka lat temu moja znajoma zaczęła poważnie chorować. Nerki i wątroba przestały normalnie funkcjonować, było jej stale zimno. To o tyle dziwne, że od wielu lat trenowała jogę, odżywiała się zdrowo (w jej przekonaniu), była wegetarianką. Szukała różnych sposobów na wyleczenie, jednak wszystkie konwencjonalne metody zawodziły. Stan zapalny na nowo powracał.

Po konsultacji z lekarzem medycyny chińskiej zaczęła inaczej się odżywiać. Odtąd wyglądała zdrowo, była pogodna. Jak się okazało, całkowicie się wyleczyła. Przestała również marznąć i wróciła do zajęć jogi.

Trochę podstaw

Chińska nauka odżywiania według Pięciu Przemian stosowana jest od stuleci. Jest metodą niezwykle prostą do wprowadzenia w codzienne życie. Niezależnie od klimatu, w którym żyjemy, od statusu społecznego i zasobności portfela. Dzięki niej możemy zrezygnować z liczenia kalorii i za-wartości witamin i minerałów, łykania suplementów. Dla tych, którzy pogubili się w różnorodnych dietach wzmacniających, odchudzających bądź też oczyszczających będzie ona rozsądną alternatywą.

Więcej na: www.Eurogospodarka.pl