Oto nowy opel zafira tourer!

0
1509
views

W marcu na salonie w Genewie Opel zaprezentował prototyp zafiry nowej generacji. Teraz firma ujawniła pierwsze zdjęcia i film przedstawiający produkcyjną wersję pojazdu, który otrzymał nazwę zafira tourer.

Okazuje się, że oba auta są niemal identyczne. Stylistycznie samochód nawiązuje do insigni, co – biorąc pod uwagę sprzedaż tego modelu – nie jest złym pomysłem. W porównaniu do obecnej wersji, zafira tourer urosła: rozstaw osi to 176 cm (wzrost o niemal 6 cm), powiększony został również rozstaw kół (o 9,6 cm z przodu i 7,8 cm z tyłu).

Niezłe wyposażenie. Sam ładny wygląd to w trudnym segmencie średnich MPV za mało, by odnieść sukces. Niemniej ważne jest wyposażenie. W tym zakresie zafira tourer ma się czym pochwalić. Lista obejmuje, w zależności od wersji, m.in. pneumatyczne zawieszenie, adaptacyjny tempomat, inteligentne światła, system obserwacji martwego kąta, kamerę cofania oraz system Opel Eye.

W ofercie również LPG. Oferta silnikowa zostanie poszerzona o silniki zasilane LPG i CNG (gazem ziemnym). Pojawi się również oszczędna wersja ecoflex oraz sportowa OPC.

Wiadomości Wydarzenia Ciekawostki Opinie

Premiera nowego opla zafira tourer odbędzie się we wrześniu na salonie we Frankfurcie.

Źródło informacji: INTERIA.PL