Młodzi Polacy już nie chcą pracować za darmo

0
1222
views

Stażyści domagają się pieniędzy. Europejskie Forum Młodzieży protestuje przeciw bezpłatnym stażom dla absolwentów. Młodzi domagają się pensji, umów i zakazu przeciągania stażu w nieskończoność – informuje emetro.pl.

Młodzi aktywiści przedstawili projekt uregulowań, które chcą wprowadzić we wszystkich krajach Unii. Proponują m.in. objęcie stażystów ubezpieczeniem zdrowotnym i ograniczenie liczby stażystów w zespołach do 10 proc..

W Polsce sytuacja stażystów jest szczególnie trudna. Aż trzy czwarte studentów i absolwentów odbywa staże, ale niemal nikt z tej grupy nie otrzymuje wynagrodzenia za swoją pracę. Dlatego walkę o prawa stażystów rozpoczęli organizatorzy akcji „Jak odzyskać stracone pokolenie” z Demokratycznego Zrzeszenia Studenckiego.

Firmy przedstawiają staże jako łaskę wyświadczaną studentom i absolwentom. Tłumaczą, że dzięki nim młodzi mogą zdobyć umiejętności. Jednak praktykanci i stażyści są często darmową siłą roboczą bez żadnych szans na stałe zatrudnienie – piszą na swojej stronie Pokolenienazlecenie.pl organizatorzy akcji.

PR
Źródło Informacji: www.emetro.pl