Szukaj najtańszego paliwa przez telefon

0
1181
views

Użytkownicy telefonów z systemem Android już mogą zacierać ręce. Z Android Market można pobrać aplikację TaniBak, stworzoną przez Mobi-net.

Za jej pomocą można łatwo i szybko uzyskać informację o cenach podstawowych rodzajów paliw na stacjach benzynowych w całej Polsce. Dane o cenach zawarte w aplikacji są dodawane przez samych użytkowników i widoczne dla pozostałych.

Poświęcając chwilę na dodanie ceny, w zamian można korzystać z informacji wpisanych przez innych użytkowników, by wybrać stację benzynową, która sprzedaje paliwo w najlepszej cenie.

Aplikacja zawiera bazę danych ponad 8000 stacji w Polsce. Stacje można odszukiwać poprzez wpisanie nazwy miejscowości do wewnętrznej wyszukiwarki lub za pomocą automatycznej geolokalizacji. Dostępna jest również lista stacji benzynowych, którą można sortować. Aplikacją łatwo można podzielić się ze znajomymi, którzy mogą przyłączyć się do społeczności Taniego Baku.

Użyteczną funkcją jest również możliwość podania nazwy własnej miejscowości w ustawieniach aplikacji, dzięki czemu automatycznie można otrzymać informacje o cenach paliw w rodzinnym mieście.

Aplikacja Tani Bak nie wymaga ciągłego połączenia z Internetem. Krótkie połączenie jest wymagane tylko w momencie aktualizacji bazy danych. Jeżeli użytkownik ma stały dostęp do sieci, ceny aktualizowane są na bieżąco i zawsze mamy najbardziej aktualne dane wraz z prezentacją najbliższych stacji benzynowych na mapie. Aplikacja działa zarówno w trybie pionowym jak i horyzontalnym.

www.ZielonyDziennik.carfocus.pl