Nauka i sztuka na festiwalu

0
1465
views

Historia nauki będzie tematem wiodącym 13. Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, który odbędzie się w dniach 19-23 kwietnia. Podczas tegorocznej odsłony wydarzenia odbędzie się prawie 170 imprez.

Festiwal jest organizowany przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Urząd Miasta Torunia oraz Towarzystwo Naukowe w Toruniu. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny, ale na niektóre z wydarzeń festiwalowych obowiązują wejściówki.

Wejściówki będą rozdawane w Centrum Kultury "Dwór Artusa" (przy Rynku Staromiejskim 6 w Toruniu) w dniu 16 kwietnia w godz. 16:00-18:00.

Inauguracja 13. edycji Festiwalu, czyli wykład pt. "Mikołaj Kopernik i pierwsze wyprawy na Księżyc" odbędzie się w piątek, 19 kwietnia w Sali Wielkiej Centrum Kultury „Dwór Artusa” w Toruniu przy Rynku Staromiejskim 6. Początek o godz. 18:00. Poprowadzi dr hab. Jarosław Włodarczyk, prof. PAN z Instytutu Historii Nauki im. L. i A. Birkenmajerów PAN w Warszawie oraz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

W trakcie Festiwalu po raz pierwszy odbędzie się seria wykładów o noblistach z dziedziny chemii, ekonomii, fizyki, literatury, medycyny i fizjologii oraz o nagrodach matematycznych i tzw. „Polskim Noblu” przyznawanym przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. Będą miały miejsce w Collegium Maximum UMK przy Placu Rapackiego 1 w Toruniu. Wstęp na wykłady będzie wolny (nie obowiązują zapisy i wejściówki).

więcej>>>

Fot.Fotolia.pl

Redakcja PL