Jezierska chce do Senatu

0
1210
views

Obalona przez wojewodę mazowieckiego pod koniec kwietnia br. konserwator zabytków Barbara Jezierska startuje do Sejmu. Jacek Kozłowski- wojewoda mazowiecki zarzucał jej brak współpracy z nim i chaotyczne działania. Stanowisko mazowieckiego konserwatora zabytków sprawuje obecnie Rafał Nadolny, który wcześniej był zastępcą Jezierskiej.
Wojewoda ogłosił również, wyniki kontroli przeprowadzonej w urzędzie mazowieckiego konserwatora dotyczące okresu, kiedy stanowisko konserwatora sprawowała Jezierska (od 1 stycznia 2009 roku do 31 grudnia 2010 roku). Z kontroli wynikło wiele nieprawidłowości związanych ze stanowiskiem konserwatora. Chodzi tu min. o nieprawidłowości związane z wydawaniem pieniędzy na podróże pracowników i porady prawnicze, jak również z zatrudnianiem pracowników i nienaliczaniem kar umownych za niewykonaną pracę.
Barbara Jezierska zamierza ubiegać się o miejsce z listy Unii Prezydentów Miast. Została bez pracy i nie chce odejść w niepamięć. Swoją kandydaturę argumentuje tym, ze w Sejmie i Senacie brakuje osób, którym zależy na ochronie dziedzictwa kulturowego.

Paulina Milewska