Festiwal “Przemiany" w Centrum Nauki Kopernik

0
1322
views

Centrum Nauki Kopernik zaprasza dzisiaj nad Wisłę. To tam zobaczymy atuty naturalnego położenia stolicy. Celem organizatorów jest ukazanie przemiany krajobrazu, miasta, ludzi, ich relacji i sposobu myślenia. To nad Wisłą możemy nasz wolny czas spędzić atrakcyjnie i aktywnie. W tym wydarzeniu będzie mogło wziąć udział do kilku tysięcy chętnych!

W czasie festiwalu każdy z nas znajdzie coś interesującego dla siebie. Możemy wziąć udział w pokazach w planetarium. Mamy możliwość uczestniczenia w kameralnych warsztatach, gdzie będziemy pracować kilka godzin z ekspertami. Dla bardziej leniwych też coś się znajdzie- lektura, wylegiwanie na trawie. To tylko kilka z propozycji, które oferuje Centrum Nauki Kopernik. Wszystko to odbędzie się na Powiślu, obu nabrzeżach, a także starej Pradze Północ.

Festiwal po raz pierwszy odbył się w 2009 r. za pośrednictwem miasta stołecznego. W 2010 r. nie odbył się, natomiast w 2011 r. o jego organizację poproszono Centrum Nauki Kopernik. Organizatorzy chcą “zwrócić oczy ku Wiśle", jak również sprawić, aby rzeka była w centrum wydarzeń, aby tutaj koncentrowało się życie Warszawy. Niestety, żeby tak było konieczna jest infrastruktura nabrzeży i zaplanowanie brzegu tak, aby nie zniszczyć jego naturalnych atutów.
W tym roku festiwal proponuje trzy bloki tematyczne. Pierwszym jest projekt Socjologii Wisły, gdzie mamy możliwość analizowania wykonanych fotografii. Skorzystamy tutaj z socjologii wizualnej, gdzie staniemy się badaczami.
Kolejny projekt dotyczy prawego brzegu Wisły, do którego organizatorzy chcą zbliżyć ludzi. Największa liczba osób będzie mogła wziąć udział w Sonic fiction. Jest to muzyczna odsłona festiwalu.

Paulina Milewska