Plac Zamkowy w lustrzanym odbiciu

0
1019
views

11 i 12 września na chodniku Placu Zamkowego zostanie zamontowane „Jezioro luster” – nietuzinkowa instalacja składająca się z 2500 lustrzanych tafli. Warszawa jest jednym z dwóch miast, gdzie zarówno miejscowi, jak i turyści będą mogli podziwiać lustrzane odbicia historycznych zabytków. Widokiem drugiego lustrzanego chodnika, mają właśnie okazję cieszyć się mieszkańcy Poznania. Wszystko dzięki projektowi stacji CNN International – „Eye on Poland”.

Lustrzana instalacja, to zapowiedź programu „Eye on Poland”, któremu poświęcony zostanie cały tydzień, w trakcie którego ukazywane będą materiały online oraz programy telewizyjne poświęcone Polsce. Reporterka Fionnuala Sweeney przedstawi najważniejsze miejsca i wydarzenia z naszego kraju, a także przeprowadzi wywiady ze znanymi osobami.

CNN International prowadzi cykl podróży, dzięki którym widzowie mogą poznać odmienne kraje, kultury i obyczaje. Dotychczas, telewizja wyemitowała nagrania z Gruzji, Niemiec, Ukrainy oraz Indii. Teraz przyszedł czas na Polskę, która nie da się ukryć, że znajduję się w bardzo ważnym i przełomowym momencie swego istnienia – przygotowań do Euro 2012 – jednego z najważniejszych, sportowych wydarzeń na świecie.

Współpracując z TVN24 oraz Kontakt24, CNN zachęca do przesyłania na adres email (www.ireport.cnn.com) własnych tekstów, zdjęć oraz filmów przedstawiających obraz Polski.

Katarzyna Mazuruk