Papież odpowie za zbrodnie przeciwko ludzkości?

0
855
views

Pozew już trafił do sądu. Skarga przeciwko Benedyktowi XVI trafiła do Międzynarodowego Trybunału Karnego. Złożyła ją grupa SNAP zrzeszająca ofiary przemocy seksualnej ze strony księży.

Do tego stowarzyszenia należą osoby z całego świata.
Członkowie SNAP oskarżają papieża o to, że jest bezpośrednio odpowiedzialny za przestępstwa seksualne księży popełnione na całym świecie. Jako zwierzchnik Kościoła powinien zostać ukarany za przestępstwa popełnione przez duchownych, którzy mu podlegają – donosi france24.com.

Oprócz papieża członkowie organizacji chcą, by przed Trybunałem w Hadze stanęli jeszcze trzej inni wysocy rangą księża. Jednak nie podano ich nazwisk.

Do skargi SNAP dołączył ok. 200 stron dokumentów, które zawierają policyjne raporty i dowody przeciwko księżom, którzy wykorzystywali seksualnie dzieci – informuje france24.com.

Liczba skarg wnoszonych do sądów na całym świecie przeciwko katolickim księżom rośnie w lawinowym tempie. Jednak nigdy dotąd nikt nie zdecydował się zaskarżyć papieża.

Szacuje się, że w Europie oraz w Stanach Zjednoczonych ofiarami przemocy seksualnej ze strony duchownych padły tysiące dzieci.

Więcej na : www.france24.com