PROPOZYCJA REDAKCYJNA:

0
1138
views

PROPOZYCJA REDAKCYJNA:

Strona główna

ZielonyDziennik.pl  w stylu  Franczyzy

Współpraca polega na prowadzeniu własnej i niezależnej redakcji regionalnej dziennika na własny rachunek gospodarczy jako Redakcja Regionalna oraz na publikowaniu informacji i artykułów z własnych regionów w tych działach z własnym logotypem, a także na współpracy reklamowej i redakcyjnej.

Dlaczego warto działać na własny rachunek?

To wyjątkowa okazja, aby się usamodzielnić jako dziennikarz, wydawca i przedsiębiorca.  Szansa zaistnienia  w swoim regionie jako poważne opiniotwórcze medium wpływające na społeczność lokalną.
Szansa  stać się w ten sposób źródłem istotnych i ciekawych informacji dla własnego środowiska czytelników.

Co my oferujemy

Wspólnie budowanie  pozycji oraz marki  dziennika.  Proponujemy wsparcie merytoryczne redakcji regionalnej (szkolenia, doradztwo, pomoc w uruchomieniu własnej redakcji, obsługę informatyczną reklam i graficzną portalu, pozycjonowanie, szkolenia dziennikarskie oraz biznesowe, możliwość przedruków z wielu innych portali, możliwość korzystania ze studenckich praktyk dziennikarskich,  itd.).

Na czym zarabiasz:

  • Płatne patronaty akcji i imprez społecznych, kulturalnych, konferencji  (działania w własnym regionie) – prowizja 70%
  • Sprzedaż pozycji reklamowych  i artykułów sponsorowanych, materiałów video ( własne działy ) – prowizja 70% 
  • Sprzedaż pozycji reklamowych w dziale Polska Lokalna  – prowizja – 50 %
  • Sprzedaż reklam – cały portal, działy tematyczne   – prowizja 30%
  • Sprzedaż ECO Certyfikatu w swoim regionie – prowizja 30%
  • Pozostałe – prowizja 50%

Zanim damy Ci wyłączność na wybrany dział tematyczny lub lokalny, przeprowadzimy z Tobą rozmowę i wstępną kwalifikację. Prześlij nam próbki tekstów, które Twoja redakcja publikowałaby u nas w portalu oraz krótki biznesplan. Odpowiedz w nim na pytanie, jak zamierzasz pozyskiwać Reklamodawców dla Twojego działu, itd.

Podstawowe pytania odn franczyzy Dziennika dla Redakcji Regionalnych

  1. Skąd i jak będą czerpane zawartości merytoryczne i informacje dla własnej redakcji

  2. Czy będą Państwo w stanie zapewnić właściwą jakość oraz atrakcyjność i ilość wymaganych dziennych publikacji dla własnej redakcji ( warunki publikacji określone w załączniku nr 1 )

  3. Jak Państwo zamierzają pozyskiwać fundusze oraz reklamodawców po okresie próbnym dwóch miesięcy od podjęcia współpracy

  4. W jaki sposób zamierzają Państwo zwiększyć popularność swojej redakcji a tym samym zwiększyć ilość czytelników ( internatów )

Załącznik nr 1

Wymagane minimalne ilości publikacji dziennych:

1. Dział;  Wiadomość – Wydarzenia –- 2 publikacje dziennie – newsy (od poniedziałku do piątku włącznie), minimalna ilość znaków w art 500 + zdjęcie

2. Dział:  Kultura – Rozrywka – Sport — 2 publikacje dziennie – newsy (od poniedziałku do piątku włącznie), minimalna ilość znaków w art 500 + zdjęcie

3. Pozostałe sześć działów, minimalna ilość publikacji dla każdego z działów w tygodniu  – 1  ( licząc od poniedziałku do piątku włącznie) –  minimalna ilość znaków w art 1500 + zdjęcie

 

Redakcja  Portalu  zastrzega sobie prawo do publikowania materiałów w innych działach portalu  będących  wynikiem pracy redakcji  regionalnych  jako w spół właściciel.

Kontakt:

e-mail. redakcja@zielonydziennik.pl

tel. 781 111 011