Restauracja przyszłości

0
1314
views

Wybieraj, zamawiaj i płać przy użyciu stolika. Jak będzie wyglądała restauracja przyszłości? Zastanówmy się, po co komuś menu, po co kelner ma się męczyć i przyjmować zamówienie.

Wszystko to zrobi za nas stolik, czyli jak powierzchnie dotykowe mają nam ułatwić życie.

W momencie kiedy weszły do użycia ekrany dotykowe cała technologia została uznana za najbardziej przyszłościową. Ma ona zamienić każdą powierzchnię w funkcjonalne urządzenie. Jeszcze nie doczekaliśmy takich czasów, jednak już mamy tablety, smartphony i podobne urządzenia, które pomagają zautomatyzować nasze życie.

Przykładem wprowadzenia takich innowacji może być wykorzystanie powierzchni dotykowych w restauracjach. Stworzenie specjalnych stolików, które intuicyjnie będą pozwalały gościom wybierać i zamawiać potrawy, ma usprawnić funkcjonowanie restauracji.

Moneual Touch Table PC – tak ma się nazywać nowy "ekran dotykowy", w który będą wyposażone stoliki w kawiarniach i restauracjach. Umożliwią one klientom przejrzenie menu, dokonanie wyboru, złożenie zamówienia i zapłacenie rachunku. Stolik wykorzystywać będzie technologię komunikacji bliskiego zasięgu (NFC technology) w celu połączenia się z bazą danych restauracji, co usprawni składanie zamówień. Ma odciążyć to obsługę, a klientom zapewni wygodę i swobodę w wyborze potraw.

Goście będą mogli również w spokoju przeczytać dodatkowe informacje na temat potraw, ich składu i sposobu przyrządzania. Nie będą już męczyć o to kelnera. Moneual Touch Table PC będzie zaprezentowany podczas targów technologicznych CES, które rozpoczynają się za tydzień w Las Vegas, wówczas z pewnością będziemy mogli dowiedzieć się czegoś więcej na temat funkcjonowania tej technologii.

Jak na razie może nam się taka restauracja wydawać nieco bezduszna, zwłaszcza jak przyjdzie taki czas, że kelnerów zastąpią roboty…

źródło

www.maxmania.pl