Warsztaty bezpieczeństwa

0
1116
views

Policja. Codziennie, do piątku włącznie, funkcjonariusze z Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy wezmą udział w akcji „Akademia Bezpieczeństwa – bezpieczna droga do szkoły”, która odbędzie się na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku przy Centrum Edukacji Ekologicznej.

Akcja skierowana jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych w Bydgoszczy, której celem jest edukacja dzieci w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych, właściwego zachowania w kontakcie ze zwierzętami, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, bezpiecznego zachowania wobec osób obcych oraz w sieci internetowej.
Organizatorzy, zaproszą po jednej klasie ze szkoły podstawowej do uczestnictwa w tych zajęciach.
– Dzieci oprócz zajęć, które odbędą się w plenerze (pod namiotami) będą miały możliwość zapoznania się ze sprzętem będącym na wyposażeniu wymienionych służb mundurowych oraz obejrzą pokaz samoobrony przygotowany przez Wydział Kadr i Szkolenia Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy – informuje nadkom. Maciej Daszkiewicz z zespołu prasowego KWP. – Natomiast harcerze dla wszystkich uczestników spotkania przygotują ognisko.
W realizację przedsięwzięcia włączyli się: Oddział Żandarmerii Wojskowej w Bydgoszczy, Związek Harcerstwa Polskiego Chorągwi Kujawsko – Pomorskiej, Maltańska Służba Medyczna Oddział w Bydgoszczy, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bydgoszczy, Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Bydgoszczy oraz Wydział Edukacji Urzędu Miasta w Bydgoszczy.