Michał Urbaniak na deskach Teatru Wielkiego

0
1349
views

Saksofonista, skrzypek jazzowy, kompozytor i aranżer – Michał Urbaniak 16 października pojawi się na VI edycji BMW JAZZ CLUB w Teatrze Wielkim w Warszawie o godzinie 19:00.

U boku wybitnego polskiego jazzmana zagrają m.in. Maurice Brown, Don Blackman, Troy Miller oraz Otto Williams, artyści, których sam Urbaniak nazywa „muzyczną tubą Nowego Jorku”. W programie koncertu „Urbaniak All Stars” znajdą się jazzowe standardy oraz utwory w stylu funky, soul , groove i r’n’b.
„Nie odkryjemy na nowo muzycznego koła – będzie to porcja solidnej jazzowej i pozajazzowej, imprezowej muzyki” – zapowiedział Urbaniak podczas konferencji, która odbyła się 28 września w Teatrze Wielkim.

Na tym samym spotkaniu dyrektor Teatru Wielkiego – Opery Narodowej Waldemar Dąbrowski mówił – „ Wierzę, że ten projekt będzie wejściem jazzu do teatru, które zostawi swój trwały ślad w programie naszej instytucji”.

Mówiąc o tym wielkim widowisku, które odbędzie się już w połowie października, warto również wspomnieć kila słów o samym Urbaniaku. Niewątpliwie zaliczyć go można do jednego z nielicznych polskich muzyków, który odniósł ogromny sukces na skalę światową. Grał w popularnych nowojorskich klubach Village Vanguard, Village Gate i w słynnych salach koncertowych – Carnegie Hall, Beacon Theatre, Avery Fisher Hall. W USA współpracował m.in. z takimi muzykami jak Marcus Miller, Herbie Hancock i Chick Corea. W 1985 roku został zaproszony przez Milesa Davisa do wspólnych nagrań na płycie „Tutu”. A każdy miłośnik muzyki jazzowej wie, że z Milesem Davisem grali tylko najlepsi.

Bilety na koncert do nabycia w sieci dystrybucyjnej Eventim od 1 września. Gorąco polecam!

Anna Zielińska