Centrum Stomatologii o najwyższych standardach

0
1375
views

Zdrowie. Centrum Stomatologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu wkrótce przyjmie pierwszych pacjentów w nowej, nowoczesnej i dobrze wyposażonej siedzibie, poszerzając przy tym ofertę usług medycznych o pogotowie stomatologiczne i chirurgię szczękową.

Nowe oblicze placówki – o czym informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu – to efekt wojewódzkiego programu dużych inwestycji medycznych oraz fuzji z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym i Wojewódzkim Szpitalem Dziecięcym.
CS zajmie zmodernizowane i zaadaptowane pod jego potrzeby skrzydło szpitala dziecięcego przy ulicy Konstytucji 3 Maja, wyposażone w sprzęt i aparaturę medyczną pozwalającą na leczenie wszelkich stomatologicznych przypadłości. Koszt inwestycji to 12 milionów złotych. Środki pochodzą z kredytu pomocowego Europejskiego Banku Inwestycyjnego w wysokości 425 milionów złotych.
Dzięki przekształceniom organizacyjnym placówka staje się kompleksowym ośrodkiem, pozwalającym na koordynację wszystkich aspektów leczenia oraz opiekę stomatologiczną nad pacjentami z powikłaniami i schorzeniami układowymi, a także kobietami w ciąży i osobami specjalnej troski. Oprócz poradni – w tym poradni stomatologii dziecięcej, chirurgii szczękowo-twarzowej, protetyki, chorób przyzębia oraz endodontycznej i ortodontycznej – posiadać będzie kliniczny oddział chirurgii szczękowo-twarzowej. Już wkrótce przeniosą się tu nie tylko przychodnia stomatologiczna funkcjonująca obecnie w zabytkowym budynku przy ulicy Przedzamcze, ale też poradnia i oddział chirurgii stomatologicznej z kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ulicy Świętego Józefa. W części szpitalnej przewidziano sześć pokoi dla pacjentów oraz gabinet leczenia w znieczuleniu ogólnym.
Pierwsi pacjenci skorzystają z pomocy w nowym CS jeszcze w listopadzie. Poradnie przy Przedzamczu zostaną wygaszone do końca roku.