Muzeum Etnograficzne konkurencją dla Kopernika?

0
1243
views

Muzeum Etnograficzne ma stać się jedną z popularniejszych placówek kulturalnych w Warszawie. 1 września 2012 roku odbędzie się otwarcie Muzeum dla dzieci, które ma działać w ramach Muzeum Etnograficznego. Będzie ono miało miejsce na parterze budynku przy ul. Kredytowej.

Nowoczesne atrakcje mają zaspokajać dziecięcą ciekawość. Pracownicy muzeum nie chcą zdradzać szczegółów, ale wiadomo już, że w muzeum będzie np. multimedialna podłoga, eksponaty, ich repliki. Ma być 5 sal tematycznych nazwanych Księgami: Domu, Opowieści, Rzeczy, Praw Dziecka i Moja Książka. W jednej sali ma być umieszczone drzewko szczęścia, na które dzieci będą mogły wieszać kartki ze swymi marzeniami. Będą również miejsca przeznaczone na warsztaty plastyczne, muzyczne i teatralne. Ma to być
pierwsze miejsce tego typu w Polsce!

Wielkie zmiany czekają również na inne przestrzenie Muzeum Etnograficznego. Zmienią się nie tylko wystawy, ale również przestrzenie, które do tej pory nie były dostępne dla zwiedzających. Chodzi tutaj o miejsca, gdzie przechowywane są zbiory. Na nowe wystawy stałe muzeum dostało z funduszy unijnych 23,5 mln złotych. Unowocześniona zostanie istniejąca już sala kinowa, a w podziemiach budynku ma się znajdować nowa kameralna sala konferencyjno-widowiskowa.

Paulina Milewska