Parada równości przed Euro 2012

0
1176
views

Przyszłoroczna Parada Równości odbędzie się wcześniej niż zwykle ze względu na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Manifestacja środowisk LGBT wyruszy w pierwszą sobotę czerwca. Organizatorzy przygotowują się na ok. 10 tysięcy uczestników.

Organizatorzy opracowali trasę, która uniknie trakcji tramwajowych. Dzięki czemu będzie bezpieczniej, a platformy będą wyższe niż w ubiegłym roku. Finałem Parady Równości będzie Miasteczko Równości, gdzie stanie profesjonalna scena, stoiska z jedzeniem i piciem. Trwają rozmowy z artystami, którzy wystąpią na finale.
Po raz pierwszy warszawska parada środowisk LGBT będzie miała swoich ambasadorów. Jednym z nich będzie polityk SLD Piotr Gadzinowski, który będzie promował imprezę w Chinach.
Nowością jest także powołanie Fundacji Wolontariusze Równości, która ułatwić ma formalne kwestie związane z organizacją wydarzenia.

Dziś ruszył oficjalnie konkurs na hasło Parady Równości 2012. Ostatecznie o jego brzmieniu zadecyduje głosowanie internautów. Autor zwycięskiego hasła dostanie 500 zł.

Daniel Fijorek