Ryanair z toruńską agencją

0
1290
views

Lotnisko. Tylko jeden przewoźnik zainteresowany jest uruchomieniem międzynarodowych połączeń z Bydgoszczą.

Wiele tygodni temu Urząd Marszałkowski ogłosił przetarg na promocję województwa i miasta Toruniu w liniach lotniczych. Wielokrotnie przesuwano termin otwarcia kopert z ofertami i poprawiano specyfikację przetargu. W końcu, do urzędu wpłynęła tylko jedna oferta złożona przez konsorcjum, w którego skład wchodzą:
Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. oraz irlandzki przewoźnik Ryanair Limited, Corporate Head Office, Dublin Airport, Co. Dublin, Ireland. Cena ofertowa: 13.781.362,08 zł. brutto.
Oficjalne rozstrzygnięcie przetargu jeszcze nie nastąpiło, prawdopodobnie procedura zakończy się w czasie kolejnych kilku dni. Wtedy też dowiemy się jakie kierunki, w promocyjnych celach, zostaną uruchomione. Mówi się o południu Europy.
Warto przypomnieć, że Ryanair w minionym roku ograniczył liczbę destynacji z kilkunastu do… czterech. Zrezygnował też z tworzenia swojej bazy w Bydgoszczy. Powodów było wiele m.in. ten, że Ryanair nie otrzymywał opłat marketingowych od miasta Bydgoszczy i samorządu województwa. Miejmy nadzieję, że sytuacja sprzed roku, już więcej się nie powtórzy.

l.k.

grafika Arkadiusz Kręcicki