PIS trzeszczy w szwach

0
1242
views

Rozliczenia powyborcze w PiS mogą być wyjątkowo krwawe. Partia trzeszczy w szwach. Czy Zbigniew Ziobro założy nową formację? – stawia pytanie tygodnik "Newsweek". Kaczyński przegrał sześć kolejnych wyborów. Coraz mniej zwolenników PiS wierzy, że siódemka będzie szczęśliwa.

Paradoksalnie po porażce wyborczej to Ziobro jest na celowniku prezesa, choć ani on, ani jego główny zausznik, Jacek Kurski, w kampanii nie uczestniczyli. Za wybory odpowiadał szef sztabu Tomasz Poręba oraz poseł Adam Hofman – rzecznik partii. Obaj panowie są związani z wiceprezesem PiS, Adamem Lipskim, walczącym z Ziobrą o wpływy.

Czemu zatem Kaczyński chce się dobrać do skóry Ziobrze i Kurskiemu? – pyta tygodnik. Odpowiedź jest prosta: dlatego że w kampanii nie znaleźli czasu dla partii, za to w tajemnicy przed sztabem objeżdżali Polskę, promując własnych ludzi startujących z list PiS. Dowodzi to, że Ziobro i jego ludzie starali się tak wpłynąć na wyniki PiS, aby po wyborach mieć jak najsilniejszą frakcję w klubie, aby przy nadarzającej się okazji poprowadzić natarcie na prezesa?

 

Więcej na: WP