Na drogach w dniu Wszystkich Świętych

0
1380
views

Policja. Ruszyły ogólnopolskie działania akcji „ZNICZ 2011”.  W piątek, 28 października, rozpoczęła się policyjna akcja na drogach. Każdego roku w okolicach Święta Zmarłych panuje większy ruch na głównych trasach komunikacyjnych i na drogach dojazdowych do cmentarzy.

Podczas ogólnopolskich działań „Znicz 2011” nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego będzie czuwało 2000 policjantów wspieranych przez strażników miejskich i funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej. W czasie kontroli policjanci będą zwracać szczególną uwagę na prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Będą również sprawdzać ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci.  W czasie pełnienia służby wykorzystają policyjne wideorejestratory zarówno w oznaczonych, jak i nieoznaczonych radiowozach.

Akcję „Znicz” wspiera również Wojewoda Kujawsko-Pomorski, który przydzielił trzy samoloty
 z aeroklubów bydgoskiego, toruńskiego i włocławskiego. Jednostki powietrzne oblatywać będą rejony głównych ciągów komunikacyjnych oraz największych nekropolii naszego województwa.

Przypominany także, iż w dniu Święta Zmarłych na drogach w pobliżu cmentarzy, może zmienić się organizacja ruchu. Dlatego należy zwracając szczególną uwagę na znaki drogowe oraz bezwzględnie podporządkować się poleceniom wydawanym przez policjantów.

 

Źródło: KWP Bydgoszczy