Pieśni z biegiem niepodległości

0
1240
views

Uroczystości. W poniedziałek(7 listopada) w Auli Copernicanum UKW (ul. Kopernika 1,) odbędzie koncert pieśni niepodległościowych dla uczniów szkół średnich. Natomiast w piątek(11 listopada) przeprowadzony zostanie bieg niepodległości.

Wystąpią profesjonaliści i amatorzy wyłonieni w czasie konkursu. Koncert(początek o godz. 12) zainauguruje obchody zbliżającego się Święta Niepodległości.
Natomiast 11 listopada Urząd Miasta zaprasza do wzięcia udziału w Bydgoskim Biegu Niepodległości.
– Niech będzie on symbolicznym wyrazem radości z odzyskanej niepodległości i doskonałą okazją do integracji oraz wspólnej zabawy – czytamy w komunikacje UM. – W biegu może wziąć udział każdy, kto ma ochotę pokazać, że to czas radosnego świętowania. Podczas biegu nie liczy się czas, a jedynie wspólne świętowanie. Celem jest dotarcie do mety i to w swoim tempie.
Urząd zachęca uczestników, by ubrali się w narodowe barwy biało-czerwone lub, by jakiś element ich stroju nawiązywał do tego dnia w sposób szczególny.
Start: 11.11.2011, godz. 15.30, Plac Wolności
Aby wziąć udział w biegu należy wypełnić kartę zgłoszeniową oraz dostarczyć ją do organizatora osobiście lub pocztą elektroniczną. Zgłoszenia przyjmowane będą również w dniu startu w namiocie organizatora (od godz. 15.).
Karta zgłoszeniowa i informacje – tutaj.

Zespół Prasowy UM Bydgoszcz