Prezydent krytykuje PZPN za koszulki

0
1115
views

Dziwi go brak orzełka. W dniu Święta Niepodległości gościem Sygnałów Dnia w radiowej "Jedynce" był prezydent Bronisław Komorowski.

Podczas wywiadu z dziennikarzem Krzysztofem Grzesiowskim prezydent odniósł się do sprawy kontrowersyjnych koszulek piłkarskiej reprezentacji Polski.

Głowa państwa nie rozumie całego zamieszania i oczekuje, że ktoś wytłumaczy obywatelom, dlaczego na strojach nie ma tradycyjnego orzełka.

Ja osobiście nie do końca rozumiem to, dlaczego miałby zniknąć orzełek jako symbol, symbol wspólnoty. Tego nie rozumiem. Może są jakieś szczególne powody, może ktoś próbuje stworzyć nowy symbol jedności Polaków i wspólnoty, w obszarze przynajmniej sportu. No to dobrze by było, żeby to ktoś powiedział, że to ma być nowy symbol. Ale jak jeszcze raz powiem, symbole są potrzebne, zanim się symbol znany, lubiany, ceniony, kochany wyśle na emeryturę, no to należy jednak się dziesięć razy zastanowić. Oczekuję, że ktoś to jakoś rozsądnie wytłumaczy – wyraził swoje stanowisko prezydent na antenie polskiego radia.

I jeszcze jeden, zdecydowanie najmocniejszy argument za obecnością orzełka na piłkarskich strojach, jaki padł w ostatnich dniach.

Źródło informacji: sportfan