Teatr Polski Bydgoszcz na festiwalach

0
1327
views

W listopadzie i grudniu Teatr Polski w Bydgoszczy zaprezentuje spektakle na wielu ważnych przeglądach i festiwalach teatralnych.

Znakomicie przyjęty przez widzów i krytykę spektakl „Mickiewicz. Dziady. Performance” w reżyserii Pawła Wodzińskiego, uznany za jedno z najważniejszych wydarzeń teatralnych mijającego sezonu, zostanie zaprezentowany 22 listopada w Gdańsku w ramach Aneksu Festiwalu Wybrzeże Sztuki, a następnie, 12 grudnia, podczas prestiżowego Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Boska Komedia” w Krakowie.

„Szwoleżerami” Artura Pałygi w reżyserii Jana Klaty zainaugurujemy 19 listopada Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@port w Gdyni – najważniejszy w Polsce festiwal poświęcony współczesnej dramaturgii. Następnie spektakl zostanie zaprezentowany 29 listopada podczas Festiwalu „Ars Cameralis” w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.

Najczęściej podróżował będzie jednak „Klub kawalerów” w reżyserii Łukasza Gajdzisa. Spektakl doskonale przyjęty przez bydgoską publiczność 17 listopada zostanie zaprezentowany w Krakowie, podczas Forum Młodej Reżyserii organizowanego przez krakowską PWST. „Klub kawalerów” będzie też prezentowany w ramach projektu „Teatr Polska”, realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 15 listopada zagramy w Mogilnie, 25 listopada w Wałczu, 4 grudnia w Brodnicy, 6 grudnia w Świeciu, a 14 grudnia w Pile.

Trwają też wstępne przygotowania do pokazów „Opery za trzy grosze” w reżyserii Pawła Łysaka w Landesbühne Niedersachsen Nord w Wilhelmshaven. Spektakl zostanie zagrany tam dwukrotnie, 24 i 25 stycznia 2012.

www.teatrdlawas.pl