Fiat Sedici Model Year 2012 już dostępny

0
1241
views

Sprzedawcy Fiata już przyjmują zamówienia na nowego Fiata Sedici MY 2012, wszechstronny model, który od momentu wprowadzenia na rynek w 2006 roku do dnia dzisiejszego został sprzedany w Polsce w ilości 5 812 sztuk.

Model został odświeżony i wersja na rok 2012 oferuje kilka nowości estetycznych i technicznych, a seryjne wyposażenie zostało wzbogacone.

Oferowany w trzech wersjach wyposażenia (Fresh, Dynamic, Emotion), z dwoma silnikami (benzynowy 1.6 16v 120 KM oraz turbodiesel 2.0 16v Multijet 135 KM), Fiat Sedici MY 2012 dostępny jest w wersji z napędem zarówno na oś przednią, jak i w wersji z napędem na cztery koła. Ta ostatnia daje kierowcy możliwość wyboru napędu 4×2 lub 4×4 za pomocą przełącznika znajdującego się na tunelu centralnym obok kierowcy. System napędu wyposażony jest w funkcję automatycznego dołączania tylnej osi, a dzięki elektronicznemu sterowaniu trakcją, system automatycznie reguluje rozłożenie momentu obrotowego na obie osie, co sprzyja obniżeniu zużycia paliwa. Natomiast w przypadku wyboru trybu napędu 4×4, mechanizm różnicowy jest blokowany, a moment obrotowy rozłożony w następujący sposób: 50% na oś przednią i 50% na oś tylną.

Z zewnątrz Fiata Sedici MY 2012 wyróżniają nowe lusterka wsteczne pokryte szarym metalizowanym lakierem, które posiadają wbudowane kierunkowskazy oraz elektryczną regulację we wszystkich wersjach wyposażenia (w wersji Emotion lusterka są również podgrzewane). Kolejnymi nowymi elementami w MY 2012 jest nowy kolor nadwozia fioletowy Patchanca. Odświeżone zostało również wnętrze – wersja Emotion otrzymała nową tapicerkę.

Jeśli chodzi o wyposażenie seryjne, w porównaniu do poprzedniego modelu dodano możliwość zamówienia systemu ESP w wersjach Fresh oraz Dynamic, natomiast w wersji Emotion wyposażeniem standardowym stał się Pakiet Bezpieczeństwo zawierający kurtyny powietrzne oraz ESP. W najwyższej wersji Emotion dostępny jest na zamówienie nowy system nawigacji Bosch z 5-calowym ekranem dotykowym z czytnikiem CD/MP3, Bluetooth, portem USB oraz obsługą iPhone/iPod.

W salonach Fiata trwa oferta promocyjna, w ramach której Sedici MY 2012 1.6 16v 120 KM Fresh w wersji 4×2 z klimatyzacją, radiem z CD, światłami przeciwmgielnymi i 4 poduszkami powietrznymi można kupić za 49 990 zł, natomiast wersję Dynamic 4×4 za 59 990 zł.

 

www.ZielonyDziennik.carfocus.pl