Sylwester w Łodzi

1
1289
views

Miejska zabawa sylwestrowa w Łodzi od lat budzi sporo kontrowersji. Kilka lat temu na Starym Rynku impreza zgromadziła ok. 4 tysięcy łodzian, ale nikt nie mógł wznieść choć symbolicznego toastu kieliszkiem szampana. W 2007 roku  główną atrakcją wieczoru był Danzel. W roku 2010 miejskiej imprezy nie było wcale,

a Rada Miasta na początku  listopada  straszyła, że i  w tym roku Sylwestra nie będzie. Czy tegoroczny Sylwester warto spędzać w Łodzi?

Mimo wcześniejszych zapowiedzi łodzianie będą mieli gdzie bawić się w Sylwestra. Przez kilka tygodni władze zapowiadały, że z powodu problemów finansowych miasto nie jest w stanie zafundować mieszkańcom wspólnej zabawy.  Teraz wiadomo już na pewno, że sytuacje uratowało centrum usługowo-handlowe Manufaktura, które zaproponowało władzom współorganizację imprezy.
Pomimo sygnałów o trudnej sytuacji finansowej Łodzi, miasto wyda na aranżację zabawy ok. 70 tys. złotych, natomiast Manufaktura ok. 50 tys. złotych. Muzyczną oprawę tworzyć mają wyłącznie łódzcy muzycy np.: Cool Kids of Death, czy  Balbina Bruszewska.  Zaplanowano kilkunastominutowy pokaz sztucznych ogni, który rozpocznie się równo o północy.  Na Rynku Manufaktury mile widziane są całe rodziny. Dzieci mogą udać się do pobliskiej Kinder Planety, która zapewni najmłodszym rozrywkę, podczas gdy rodzice bawić się będą pod gołym niebem.
Kto nie lubi bawić się na świeżym powietrzu powinien być zadowolony ofertą łódzkich klubów i pubów. Cena udziału w zabawie waha się w granicy od 50 do 500 zł. Zazwyczaj w cenie biletu zawarte są posiłki, czy przekąski, określona ilość alkoholu i program artystyczno – rozrywkowy. Pamiętajmy jednak, że to już ostatni moment, aby zarezerwować miejsce w lokalu.
W tym roku Łódź oferuje nam najróżniejszą tematykę przewodnią na balach i imprezach.
Kto chce powitać Nowy Rok w ognistym i namiętnym stylu powinien rozważyć opcję przetańczenia sylwestrowej nocy w rytm argentyńskiego tanga. W programie inne gorące tańce takie jak rumba, cha-cha czy samba.  Taką propozycję ma dla nas Muzeum Fabryki w Manufakturze.
Całkiem niedaleko również w zespole Manufaktury, w klubie Elektrownia, Sylwester pełen będzie atrakcji typu: laser show, pokazy świateł, CO2.
Dla lubiących beztroskie pląsy, zabawę w rytmach disco lat 70 i 80 oferuje Bagdad Cafe, a melodie lat 80 i 90 Fever.
W klubie Cabaret Sylwestra przywitać można razem z  artystkami tańczącymi kankana, obejrzeć striptiz oraz pokazy pirotechniczne.
Osobom bez bratniej duszy do zabawy polecam Sylwester dla Singli, zorganizowany przez studencki klub Index.
Tawerna Pepe Verde powita Sylwester szantami, tak samo jak Gniazdo Piratów.
Dla fanów rock'n'roll idealna wydaje się zabawa w Lizard King'u lub Stereo Krogs'ie.

Dla tych, którzy nie przepadają za szaleństwem na parkiecie znakomitą ofertę przygotowało kino Chirle. W programie imprez: trzy ważne premiery filmowe przyszłego półrocza, konkursy (jedną z nagród jest wycieczka do Chorwacji), ciepłe dania, przekąski, alkohol.  Podobną ofertę, ale kuszącą – innymi trzema ważnymi premierami – przedstawia kino Cytryna.
Kto chce spędzić tę noc z elegancką pompą powinien rozważyć wizytę w Teatrze Wielkim. Primadonna  Grażyna Brodzińska i inne gwiazdy polskiej sceny operetkowej i muzycznej będą dla uczestników zabawy wykonywać  operetkowe hity oraz piosenki. Oprawą muzyczną zajmie się  znakomita Orkiestra Filharmonii Zabrzańskiej.
Mniej poważnie można spędzić czas w Teatrze Nowym, gdzie miejsce będzie miał Komediowy Sylwester. Uczestnicy mają szansę obejrzeć dwa komediowe przedstawienie, wziąć udział w bankiecie, a przy wyjściu otrzymać butelkę szampana na dalszą część nocy.
Od Berlina po Chicago – porwani przez musical – to tytuł zabawy, którą proponuje nam Filharmonia Łódzka. Odbędzie się tam koncert utworów ze znanych musicali w wykonaniu zespołu Alla Vienna. Liczyć możemy na  lampkę szampana i grę konwencją musicalu. Mile widziane stroje inspirowane najsłynniejszymi musicalami, operetkami i rewiami- zachęcają organizatorzy.
Aby zaczarować tę wyjątkową noc, trzeba udać się do teatru Arlekin. Szymon Maciak to jeden z najbardziej utalentowanych iluzjonistów młodego pokolenia, trzykrotny zwycięzca Międzynarodowych Kongresów Iluzjonistycznych, świetny showman i artysta. Jego wystąpienie ubarwią piosenki kabaretowe w wykonaniu aktorów.

Trudno zawrzeć całą ofertę łódzkich lokali w kilku zdaniach. Problemem nie wydaje się wybór miejsce, bo miasto niewątpliwie przedstawia szeroką gamę różnego rodzaju uciech. Kłopotem może być fakt, że  w wielu miejscach większość miejsc jest już zarezerwowana.
Blanka Rogowska

1 KOMENTARZ