Niezwykły Dom na Osiedlu z niezwykłym kalendarzem

0
1189
views

Dla wszystkich tych, którzy jeszcze nie kupili prezentów mam świetną propozycję. A gdyby tak dać najbliższym prezent, dzięki któremu obdarować możemy niejedną osobę?

Na jednym z łódzkich zwykłych, szarych blokowisk mieszka pewna szczególna rodzina. Kiedy zdecydowali się tu zamieszkać, najmłodszy członek familii miał 9 lat, a najstarszy 19. Stworzyli swój pierwszy w życiu prawdziwy dom. To zadanie wymagało od nich wielkich pokładów odwagi i pracy. Z pomocą asystentów, niepełnosprawni intelektualnie sami stworzyli samodzielne, niezależne, bezpieczne, rodzinne miejsce, w którym pracują, tworzą, bawią się, mieszkają.

Kiedy pierwszy raz wpadł mi w ręce kalendarz wydany przez artystów mieszkających w "Domu na Osiedlu", byłam pewna, że wyszedł on spod pędzla uznanego, dojrzałego, znanego surrealistycznego artysty. Okazało się, że obrazy i rysunki przedstawione w kalendarzu są autorstwa wychowanków Pracowni Twórczej "Domu na Osiedlu".  Projekt graficzny wykonała  Weronika Spodenkiewicz. W realizacji kalendarza pomogła nam firma Ultimed.

Dochód ze sprzedaży kalendarza zostanie przekazany na potrzeby Pracowni, w której swoje talenta rozwija Rodzina z "Domu na Osiedlu". Myślę jednak, że do reklamy produktu, nie trzeba namawiać  argumentami o charytatywnej pomocy dla podopiecznych Pracowni, bo kalendarz jest po prostu prawdziwym dziełem sztuki.

Cena kalendarza wysłanego do kupującego pocztą to 40 zł. Jeśli nabywający zechce odwiedzić Pracownię, znajdującą się na ul. Kopernika 19 m. 14 i 1A, zapłaci tylko 35 zł. Chętni, zaproszeni są do kontaktu pod numerem telefonu 42 637 41 10 lub poprzez adres e-mailowy domnaosiedlu@gmail.com. 

Blanka Rogowska