20. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łodzi.

0
1207
views

Podczas 20 finału WOŚP będzie zbierał pieniądze na rzecz wcześniaków. Fundacja Owsiaka pragnie zakupić najnowocześniejsze urządzenia dla ratowania ich życia oraz pompy insulinowe na kobiet ciężarnych, chorych na cukrzycę.

Impreza WOŚP-u będzie miała miejsce w Manufakturze. W programie m.in: WOPR nauczy gości jak udzielać pierwszej pomocy, a SKN HR Leaders z Uniwersytetu Łódzkiego zbuduje serce z monet.

Muzeum Fabryki w Manufakturze będzie można tego dnia zwiedzać bezpłatnie, a tam samodzielnie wydrukować fundacyjne serce na bawełnianej torbie. Kwesty zorganizują też Łódzki Klub Mercedesa, grupa rekonstrukcji historycznej ubrana w mundury Aliantów. Sklep jubilerski YES przekaże na rzecz wcześniaków złote serce z brylantami.

O godzinie 13 z pasażu Schillera w stronę placu Wolności pod hasłem "Wygramy z Cukrzycą"  ruszy Wielka Szarża. Pochód składać się będzie z 60 koni, 6 zaprzęgów, piechoty z grupy ASG B 3, Orkiestry Dętej OSP Szczerców oraz dzieciaków z Fundacji Pomoc Młodym Diabetykom. Chętni do przejechania się jednym z zaprzęgów szarży podczas pochodu, mogą wylicytować swój udział na Allegro.

Więcej o muzycznych atrakcjach Orkiestry już wkrótce!

Blanka Rogowska