Nowy phablet z legalnym antyradarem

0
1275
views

Kilka dni temu miała miejsce premiera nowego urządzenia – phabletu Nexo Smart firmy NavRoad. Phablet ten łączy w sobie wiele funkcji. Może służyć zarówno jako telefon, tablet, nawigacja czy przenośne centrum rozrywki. Dzięki preinstalowanej aplikacji Yanosik zyskuje on jeszcze dodatkową funkcję – komunikatora dla kierowców.

Wysoka jakość w przystępnej cenie
Dotychczas ceny phabletów na polskim rynku nie schodziły ponizej 2 000 zł. NavRoad postawił sobie za cel stworzenie phabletu, który będzie w zasięgu portfela szerszego grona odbiorców. Tym sposobem powstał Nexo Smart – pierwszy w Polsce phablet, którego cena nie przekracza 500 zł. W parze z niską ceną idzie solidne wykonanie, które zadowoli nawet wymagających użytkowników. Urządzenie zostało wyposażone w 7 calowy wyświetlacz, solidny procesor Dual Core MTK 8312, 1GB pamięci RAM oraz 8GB pamięci Flash.

Warto wspomnieć także o polimerowej baterii o pojemności 3000mAh, co daje solidną dawkę energii – większą niż w wielu smartfonach dostępnych na rynku. NavRoad Nexo Smart posiada wbudowany moduł 3G oraz odbiornik GPS, co pozwala na wykorzystywanie go jako nawigacji. Urządzenie pracuje w oparciu o zrootowany system operacyjny Android 4.2.2 Jelly Bean, który pozwala na instalację ulubionych narzędzi i aplikacji.

Jeśli o aplikacjach mowa, należy wspomnieć o jednej z najbardziej znanych wśród polskich kierowców, która jest preinstalowana na Nexo Smart.

Siła społeczności przeciw mandatom
Chodzi o aplikacjię Yanosik, która jako jedna z nielicznych polskich aplikacji została już pobrana ponad milion razy. Użytkownicy Nexo Smart mogą korzystać z Yanosika bez konieczności pobierania go z marketu. Yanosik łączy w sobie funkcję mobilnego CB oraz nawigacji. Dzięki aktualizowanym na bieżąco informacjom o sytuacji na drodze użytkownicy otrzymują powiadomienia o kontrolach policji, wypadkach czy fotoradarach. Korzystanie z aplikacji jest w pełni legalne, gdyż jej działanie opiera się w dużej mierze na informacjach przesyłanych przez samych kierowców. A tych, którzy korzystają z systemu jest coraz więcej.

Obecnie w ciągu miesiąca korzysta z niego ponad 400 000 unikalnych użytkowników, którzy łącznie pokonują ponad 150 mln km miesięcznie.

Do celu bez korków
Należy nadmienić, że Yanosik to nie tylko antyradar, ale asystent kierowcy, którego funkcje są coraz szerzej rozwijane. Poza ostrzeganiem, inną ważną funkcją aplikacji jest stale udoskonalana nawigacja. Dzięki aktualizowanym online danym o natężeniu ruchu prowadzi ona użytkownika najbardziej optymalną trasą, pomagając w ominięciu korków. Kierowcy mogą korzystać także z dodatkowych opcji, takich jak dodawanie punktów POI przydrożnych restauracji, wezwanie pomocy drogowej z poziomu aplikacji czy sprawdzenie
i edycja cen paliw na stacjach benzynowych.

Zachęcamy do obejrzenia filmu prezentującego aplikację Yanosik na phablecie Nexo Smart.

creandi.pl