Skarby tureckiej Riwiery

0
1051
views

Turecka Riwiera to obszar wyjątkowy. Walory wypoczynkowe i cenne pomniki historii sprawiają, że każdy turysta znajdzie tu dla siebie moc atrakcji. Na jakie miejscowości i zabytki warto zwrócić uwagę w czasie wypoczynku w tej części kraju?

Najcenniejsze skarby Turcji

Turyści, którzy chcą spędzić wczasy w Turcji i połączyć wypoczynek ze zwiedzaniem, bez wątpienia z pobytu na terenie Riwiery będą zadowoleni. To obszar pełen niezwykłych atrakcji, który zadziwia swym bogactwem. BeeFree jest jednym z tych biur, które bez wahania postawiło na ten właśnie region. Co na to turyści? Ich zainteresowanie taką ofertą jest najlepszym dowodem na to, jak atrakcyjna i popularna jest Riwiera Turecka. Co koniecznie trzeba zobaczyć w tej części kraju?

Dwa morza – jeden region

Wyjątkowo pięknie prezentuje się ten obszar tureckiego wybrzeża, który nazwano Wybrzeżem Likijskim. Wspaniałe plaże oraz idealne warunki do wypoczynku sprawiły, że na terenie wybrzeża powstały liczne kurorty. Jest to jednocześnie obszar znany z cennych stanowisk archeologicznych, na popularność których wpływa sąsiedztwo znanych ośrodków wypoczynkowych. Z pewnością warto zobaczyć tereny wykopalisk w rejonie miasta Ksantos oraz antyczne sanktuarium w Letoon.

Nad zatoką Antalya

Nad wodami rej [BJ1] zatoki rozciąga się jeden z najpiękniejszych regionów turystycznych Riwiery Tureckiej. To region Kemer, znany nie tylko z walorów wypoczynkowych, ale i antycznych zabytków. To jednocześnie jeden z tych obszarów, który do dziś może zachwycać wspaniałą przyrodą. Co można tu zobaczyć? Wielkimi atrakcjami są starożytne miasta Olympos oraz Phaselis, które koniecznie trzeba odwiedzić w czasie pobytu w tej części Turcji. Wśród kurortów, które zdobywają coraz większe uznanie na tym obszarze, wyróżnia się Kemer – miasto z nowoczesną infrastrukturą turystyczną, będące idealnym ośrodkiem dla miłośników plażowania i sportów wodnych.

Wakacje nad Morzem Śródziemnym

Region Belek od lat wiedzie prym nad Morzem Śródziemnym jako jedno z najwspanialszych miejsc na spędzenie wakacji. I tu, podobnie jak w innych rejonach Tureckiej Riwiery, plaże nie są jedyną atrakcją. Najważniejszym ośrodkiem turystycznym jest tu Belek – kurort kojarzony z luksusem i wypoczynkiem na najwyższym poziomie. W jego pobliżu nie brak miejsc wyjątkowo atrakcyjnych. Jak można tu spędzić czas? Wielu wrażeń może dostarczyć wycieczka do Aspendos – starożytnego miasta, które do dziś zachwyca swymi budowlami. Region Belek to również miejsce, które oczaruje miłośników przyrody – na jego terenie znajduje się bowiem Kanion Koprulu – jeden z najpiękniejszych parków przyrodniczych w Turcji.

 
pl