Miasto z olbrzymim potencjałem turystycznym

0
2392
views
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rozmowa z Prezydentem Włocławka, dr Markiem Wojtkowskim na temat promocji miasta „Miasto z olbrzymim potencjałem turystycznym” na Welconomy Forum in Torun 2016.

Jarosław Śliwiński: Dlaczego zdecydował się Pan zaprezentować Włocławek na Welconomy Forum in Torun?

Marek Wojtkowski: Forum to wyjątkowe w regionie wydarzenie o charakterze ekonomicznym. To nie tylko płaszczyzna wymiany doświadczeń związanych z gospodarką i finansami, ale również cenna dla samorządów możliwość zapoznania się z mechanizmami stosowanymi w biznesie. Wybitne grono ekspertów, którzy wezmą udział w tegorocznej edycji Forum, gwarantuje jego wysoką wartość merytoryczną.

J.Ś.: Jest rzeczą oczywistą, że w czasie trwania nawet najdłuższego panelu nie uda się zaprezentować całej oferty biznesowej miasta. Co będzie jego tematem przewodnim?

M.W.: Włocławek podczas Welconomy in Toruń będzie promował Zalew Włocławski. To miejsce z olbrzymim potencjałem turystycznym. Potwierdzi to każdy żeglujący na wodach zalewu. Zależy nam, by w nieodległej perspektywie czasowej, o Zalewie Włocławskim mówiono w całym kraju, a nawet za jego granicami.

J.Ś.: Podjęcie jakich działań, związane z panelem, planowane są po zakończeniu Forum?

M.W.: Welconomy in Toruń jest bardzo istotnym elementem budowania marki Zalewu Włocławskiego. Mamy jednak świadomość, że jest to proces długofalowy. W roku 2017, który ma być rokiem Rzeki Wisły, zamierzamy zintensyfikować swoje działania promocyjne w tym zakresie.

J.Ś.: Zaprosi Pan Czytelników do wzięcia udziału w tym wydarzeniu ?

M.W.: Tak, zapraszam wszystkich na Welconomy in Toruń. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest m.in. innowacyjność i nauka. Warto posłuchać tych, którzy w tym zakresie mogą poszczycić się cennymi doświadczeniami. Wyzwania, które stoją przed polską gospodarką, opierają się właśnie na tych dwóch gałęziach. Dobór prelegentów gwarantuje, że temat połączenia innowacyjności z nauką doczeka się podczas Welconomy in Toruń rzetelnej i pogłębionej analizy.

Rozmowę przeprowadził: Jarosław Śliwiński – Członek Zarządu Kujawskiego Stowarzyszenia Kujawskiego- współorganizatora panelu Włocławek – miejsce szans inwestycyjnych. Gospodarcze zagospodarowanie Zalewu Włocławskiego i Wisły.

 

ksg.org.pl