Smartfon z ubezpieczeniem, czyli polisa dla oszczędnych

0
2007
views

Z badań przeprowadzonych w 2016 roku wynika, że już 85% Polaków korzysta ze smartfona. Niestety, większość użytkowników nowoczesnych telefonów mobilnych prędzej czy później spotka się z sytuacją, gdy ich smartfon zostanie uszkodzony.

Koszty naprawy sprzętu mogą okazać się wtedy bardzo wysokie. Ile kosztuje wymiana wyświetlacza w smartfonie?

Najczęściej psującym się elementem w smartfonach jest wyświetlacz. Zwykle pęka on po upadku z dużej wysokości bądź uderzeniu twardym przedmiotem. Niekiedy samo pęknięcie wyświetlacza nie ma wpływu na poprawne działanie smartfona, ale wygląda nieestetycznie i utrudnia korzystanie z urządzenia. Zdarza się jednak, że pajęczynka na ekranie nie tylko szpeci, ale uniemożliwia użytkowanie sprzętu, gdyż ekran smartfona nie reaguje na dotyk.

W przypadku konieczności wymiany uszkodzonego wyświetlacza nie można liczyć na dokonanie naprawy na gwarancji. Producent nie pokryje kosztów usunięcia usterki, która powstała w wyniku uszkodzenia mechanicznego – nie wynika ono bowiem z jego winy, lecz z winy użytkownika. Jeżeli właściciel telefonu nie posiada polisy, musi zapłacić za wymianę stłuczonej szybki z własnej kieszeni.

Jest to spory wydatek, gdyż w smartfonach takich jak iPhone czy Samsung Galaxy jego wysokość przekracza 500-600 złotych, gdy chce się dokonać naprawy w autoryzowanym serwisie. Jeśli wybierze się naprawę z użyciem zamienników niższej jakości, zapłaci się za usługę około 200-300 zł. W najtańszych smartfonach koszt wymiany wyświetlacza oscyluje wokół 150 zł, jednak w przypadku użytkowania sprzętu przez kilka lat zwykle okazuje się, że suma ta jest wyższa niż aktualna wartość telefonu.

Polisa gwarantuje oszczędności

Właściciele smartfonów, którzy wykupią polisę chroniącą telefon przez uszkodzeniami mechanicznymi, zalaniem czy kradzieżą mają pewność, że towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje za nich koszty naprawy telefonu lub kupna nowego sprzętu tej samej klasy. Mobile Phone Insurance sprzedawane na https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance jest jedną z najlepszych polis tego typu.

Koszt zakupu ubezpieczenia nie przekracza kilkudziesięciu złotych rocznie, natomiast zapewniany przez nie zakres ochrony jest szerszy niż w przypadku większości polis sprzedawanych w Polsce. Oznacza to, że kupując polisę w Wielkiej Brytanii można zaoszczędzić na kosztach naprawy smartfona bez względu na to, ile razy dojdzie do jego uszkodzenia oraz jak poważne będą to awarie.

Dodatkowo otrzyma się zapewnienie wypłaty odszkodowania w razie kradzieży urządzenia.