Nowe Horyzonty- przegląd najlepszych filmów w CSW

0
1111
views

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty z Wrocławia po raz trzeci przygotował ofertę specjalną dla osób, które nie miały możliwości pojawienia się w lipcu na festiwalu.

W wybranych miastach, w ramach Nowe Horyzonty Tournee, publiczność obejrzy 8 filmów, które na festiwalu zdobyły największe uznanie, wywołały najgorętsze dyskusje. Formuła tournee zakłada przedstawienie szerokiej publiczności Festiwalu Nowe Horyzonty w pigułce.

W dniach 13-19 stycznia projekcje festiwalowe wyświetlane będą w Centrum Sztuki Współczesnej. Na ekranie zobaczymy takie tytuły jak: „Code Blue” w reżyserii Urszuli Kozioł, „Grabarz” Sandora Kardosa, film „Arirang” Kim Ki-duka, „Koń trojański” znanego reżysera Beli Tarra, „Z daleka widok jest piękny” Anny i Wilhelma Sasnal, „Poza szatanem” Bruno Dumonta, „Nagroda” Paula Markowitcha ze świetnymi zdjęciami Wojciecha Staronia oraz „Pewnego razu w Anatolii” Nuri Bilge Ceylan.

Wspólnym mianownikiem wszystkich wymienionych wyżej filmów jest niebanalne podejście do tematu, odważne opowiadanie o sferach objętych tabu oraz bezkompromisowe poszukiwanie nowego języka filmowej narracji, często wymykającej się dotychczasowym klasyfikacjom. Wstęp na pojedynczą projekcję kosztuje 12/14 zł, można zakupić również karnet w cenie 60/70 zł.

Więcej szczegółów na stronie CSW: http://csw.torun.pl/kino-centrum/wydarzenia/nowe-horyzonty-tournee-2012

 

Dominika Majewska