PETperformens owcy Meli.

0
1307
views

W dniach od 13 do 15 stycznia w Atlasie Sztuki swój artystyczny performens  miała…. owca Melania. Zwierzę, zwane przez opiekunów Melą urodziło się w 2004 roku. Należy do coraz rzadziej spotykanej rasy wrzosówki.

Melania na co dzień mieszka w Łódzkim Ogrodzie Zoologicznym.
W Atlasie Sztuki owca dostanie do dyspozycji aż 160 metrów kwadratowych, stałą opiekę profesjonalnego opiekuna oraz wyżywienie dostarczane z łódzkiego zoo. W  końcu  Melania jest gwiazdą tego weekendu!
Po powrocie Meli do zoo  w Atlasie Sztuki stanie ekran, na którym  do 4 marca będzie można obejrzeć zarejestrowaną akcję w wykonaniu Melanii.
Na czym będzie polegał
„petperformens” Meli?

„Trudno przewidzieć. Ale ponieważ ściany wewnątrz są czerwone, jest duże prawdopodobieństwo, że zacznie meczeć, bo to kolor wywołujący niepokój „- zdradza Jacek Michalak, prezes Atlasa Sztuki w wywiadzie dla portalu gazeta.pl

Wydarzenie w Atlasie Sztuki nie będzie jej debiutem. Melania to owca,   która „jest zatrudniona w ogrodzie zoologicznym, ale wykonuje też chałtury. Raz do roku bierze udział w szopce bożonarodzeniowej. Zawsze ukazują się artykuły, zdjęcia w prasie. Pisze się o Melanii, ile ma lat, co lubi. Ludzie ją rozpoznają" – piszą w katalogu wystawy Leszek Golec i Tatiana Czekalska.

Tatiana Czekalska i Leszek Golec tworzący formację artystyczną "Contract Killer" zapraszają do Atlasu Sztuki (ul. Piotrkowska 114/116) na  wernisaż dnia  13 stycznia o godz. 19. Wystawa będzie czynna do 4 marca: od wtorku do piątku w godz. 11-20, w sobotę i niedzielę w godz. 11-17. Wstęp wolny.

 

Blanka Rogowska