Ks. Adam Boniecki gościem „Toruńskiej Akademii Kultury”

0
1365
views

Ks. Adama Bonieckiego nikomu przedstawiać nie trzeba. Od dawna w społecznej świadomości funkcjonuje jako uznany autorytet nie tylko w sprawach wiary, ceniony jest także jako człowiek, którego po prostu warto słuchać.

Ksiądz Boniecki posiada niezwykłą umiejętność zjednywania sobie ludzi – szanują go wszyscy, bez względu na osobiste zapatrywania, czy wyznanie. 26 stycznia o godzinie 18.30 w Dworze Artusa odbędzie się spotkanie ze znanym duchownym.

To kolejna odsłona „Toruńskiej Akademii Kultury”- czyli cyklicznych spotkań z wybitnymi przedstawicielami różnych dziedzin. Będzie okazja do porozmawiania o ważnych tematach, zarówno tych dotyczących wiary, jak i wykraczających poza tę problematykę.
Spotkanie z ks. Bonieckim jest również ważne z innego powodu. W listopadzie zeszłego roku, duchowny dostał od prowincjała zakonu marianów zakaz wystąpień medialnych. Przypomnijmy, że przyczyną kontrowersyjnej decyzji był wywiad udzielony przez księdza tygodnikowi „Wprost” oraz wystąpienie w „Kropce na i”.
Wizyta w Dworze Artusa będzie więc jedną z niewielu możliwości wysłuchania ks. Bonieckiego. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Dominika Majewska