V edycja konkursu Hit Roku 2012 dla Instytucji Finansowych

0
972
views

Gazeta Bankowa, w trakcie uroczystej gali 14 marca 2012 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, rozstrzygnęła wyniki V edycji konkursu Hit Roku 2012 dla Instytucji Finansowych, przeznaczonego dla firm, które swoje produkty i usługi polecają bankom i instytucjom finansowym.

W gronie zgłoszonych rozwiązań system MC-SORBNET2 firmy HEUTHES został wyróżniony tytułem Rekomendacja. Kapitułę konkursu stanowiło grono niezależnych ekspertów.

Warto przypomnieć, że w 2011 rekomendację w tym konkursie uzyskał MC-FAKTOR, w 2010 system ISOF-WORKFLOW, a w 2009 system GRYFCARD, wszystkie wyprodukowane przez HEUTHES.

MC-SORBNET2 jest dedykowanym modułem systemu MULTICENTAUR odpowiedzialnym za obsługę komunikatów płatniczych i informacyjnych systemu SORBNET2. Funkcjonalność dotycząca przetwarzania płatności jest tu analogiczna, jak dla systemu SORBNET. Natomiast nowe funkcjonalności związane są z monitorowaniem rachunków i zleceń w NBP. MC-SORBNET2 obsługuje tryb A2A (interfejs online XML do SORBNET2) i wykorzystuje sieć SWIFT do komunikacji z NBP. Może funkcjonować samodzielnie lub być częścią systemu wykorzystującego inne moduły MULTICENTAUR. Warto przypomnieć, że zgodnie z wytycznymi NBP system SORBNET2 wykorzystujący komunikację SWIFT ma być uruchomiony w Polsce w I kw. 2013 r. i ma zastąpić system SORBNET.

Systemy bankowe firmy HEUTHES pracują obecnie w największym banku Europy Środkowo-Wschodniej PEKAO SA (UniCredit Group – siódma co do wielkości grupa bankowa w Europie) oraz w bankach BGŻ SA, SGB-BANK SA, DnB NORD Polska SA i w grupie ponad 200 banków spółdzielczych z siecią ponad 1 800 placówek oraz w wielu przedsiębiorstwach.

PAP