„Afryka Reggae Festiwal” tuż, tuż

0
1002
views

27 i 28 stycznia toruńska Od Nowa rozbrzmi rytmami reggae i ska. W tych dniach odbędzie się 22. edycja Festiwalu „Afryka Reggae Festiwal”.


Początki imprezy sięgają 1991 roku, wtedy po raz pierwszy klub zorganizował koncerty muzyki reggae pod nazwą „Africa is hungry”. Od tego czasu festiwal zdążył wyrobić sobie renomę, obecnie jest jednym z bardziej znanych i prestiżowych wydarzeń muzycznych nie tylko regionu, ale i w skali całego kraju.

Co roku do Od Nowy przybywają goście z całej Polski aby wysłuchać występów czołowych przedstawicieli gatunku, dość wspomnieć, że na scenie klubu niezapomnianych wrażeń dostarczali: Izrael, Bakshish, Daab – czyli grupy uchodzące w środowisku fanów reggae za kultowe.

Równie istotnym i nieodłącznym elementem festiwalu jest charytatywny charakter imprezy. Dochód ze sprzedaży biletów trafia do najbardziej potrzebujących obszarów Afryki, w tym roku wsparcie otrzyma Sudan, gdzie zostaną zbudowane nowe studnie. Na tegorocznym festiwalu wysłuchamy m. in: Maleo Reggae Rockers, Kamila Bednarka, Bakshish, Konopians, Silesian Sound System.

Wstęp na jeden dzień „Afryka Reggae Festiwal’ kosztuje 35 zł, na karnet wydamy 55 zł.

Szczegóły: http://www.afryka.umk.pl/start

Dominika Majewska