Nasze pieniądze znikają z kont!

0
1464
views

Pewne gwarancje Bankowe gwarantują swoim klientom ochronę zgromadzonych przez nich funduszy na kontach.. To Tyle Teorii.

Problem staję się wówczas gdy znikną ci pieniądze z konta, wówczas bank dochodzi dlaczego i dokładnie przejrzy twój komputer, wówczas jeśli nie masz najnowszego legalnego oprogramowania, masz problem ale nie ma go już bank.

Banki często na swoich stronach piszą o zasadach bezpieczeństwa.
Brzmi to jak dobra rada, w trosce o twoje pieniądze, lecz rzadko kto zdaje sobie sprawę, iż banki w ten sposób przypominają nam o obowiązkach, których znajomość poświadczyliśmy, podpisując umowę o prowadzenie konta bankowego. Tak dokładnie to takie zapisy znajdują się w regulaminach dołączonych do umowy.

Zapisy w regulaminach bankowych są różnie sformułowane. Ich istotę najlepiej oddaje ogólne sformułowanie, jakie możemy spotkać w regulaminie banku PKO BP. Zobowiązuje on swoich klientów do „należytego zabezpieczenia wyposażenia technicznego i oprogramowania za pośrednictwem, którego korzystamy z usług bankowości elektronicznej”.

I tu mamy sedno tematu, jak łatwo bank może zdjąć z siebie odpowiedzialność za twoje pieniądze zgromadzone na ich kontach i w dodatku dać ci do zrozumienia że wina jest, tylko twoja.

Mimo wszystko pamiętajmy o legalności naszego oprogramowani w naszych komputerach.

Pozdrawiam BankMag