Prostowniki do akumulatorów od Exide

0
1429
views

Wygodne w użyciu i łatwe w obsłudze prostowniki Exide mogą przydać się szczególnie podczas mrozów. Najnowsze urządzenia przeznaczone są do ładowania akumulatorów kwasowo-ołowiowych o szerokim zastosowaniu.

Nowe prostowniki zostały stworzone w oparciu o najnowocześniejsze technologie, posiadają zaawansowany 5-fazowy tryb ładowania i umożliwiają ładowanie dostosowane do pojemności oraz technologii wykonania akumulatora. Są całkowicie zautomatyzowane, a wbudowany kompensator temperatury gwarantuje bezawaryjne działanie urządzenia również w skrajnych temperaturach. Dzięki zintegrowanym czujnikom bezpieczeństwa, mogą również wykryć nieprawidłowości w pracy akumulatora.

Prostownik Exide 12/7Prostowniki Exide zapewniają optymalne ładowanie i mogą być używane do akumulatorów o pojemności od 1 Ah do maksimum 360 Ah. Posiadają szereg udogodnień ułatwiających użytkowanie, jak kompensator temperatury, wbudowana latarka, ergonomiczne zaciski, czy przewód zwijany wokół prostownika. Wszystkie modele wyposażone są w dodatkowe przewody do połączenia stałego. Posiadają funkcję ochrony przeciwiskrowej oraz zabezpieczenie na wypadek nieprawidłowego podłączenia i usterki akumulatora.

 

Prostownik Exide 12/7

Linia prostowników obejmuje 3 modele:
• EXIDE 12/4 przeznaczony do wszystkich typów akumulatorów o pojemności do maksimum 120 Ah.
• EXIDE 12/7 – prostownik o wysokiej mocy umożliwiający szybkie ładowanie akumulatorów do pojemności maksimum 180 Ah.
• EXIDE 12/15 – prostownik o wysokiej mocy przeznaczony do szybkiego ładowania akumulatorów o pojemności do maksimum 360 Ah.

Wszystkie funkcje prostowników Exide obsługiwane są jednym przyciskiem, każde urządzenie posiada poręczny pojemnik do przechowywania.

„Utrzymywanie odpowiedniego poziomu naładowania akumulatora przedłuża jego trwałość i zapewnia prawidłowe działanie. Korzystanie z nowych prostowników Exide jest bardzo łatwe: wystarczy podłączyć je do kontaktu, następnie do akumulatora i wybrać tryb odpowiedni dla danej pojemności oraz technologii akumulatora. Kiedy akumulator się naładuje, na prostowniku zapali się zielona dioda” – wyjaśnia Krzysztof Najder, Specjalista ds. Obsługi Klienta EXIDE.