Bydgoskie C T W w rękach władz województwa

0
1927
views

Z inicjatywy prezydenta Rafał Bruskiego powołana została spółka „C T W”  Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze Sp. z o.o., której udziałowcami są LPKiW sp. zoo i BPP-T sp. z oo.

Jej zadaniem będzie doprowadzenie do rozwoju infrastruktury targowej w bydgoskim Myślęcinku. Wkrótce do władz województwa wpłynie wniosek o objęcie w nowopowołanej spółce udziałów w kwocie ok. 20 mln zł. przez Samorząd Województwa. Jednocześnie Miasto Bydgoszcz i spółki miejskie przekażą aport obejmujący grunty i wybudowaną infrastrukturę o wartości ok. 20 mln zł na majątek spółki.

Do wniosku dołączone zostaną szczegółowe informacje o rynku usług targowych w Polsce, podmiotach gospodarczych organizujących targi na terenie Bydgoszczy, bazie hotelowej i biznesplan przedsięwzięcia. Projekt rozbudowy Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego obejmuje m.in. powstanie dwóch obiektów wystawienniczych, pomieszczeń biurowych i sal konferencyjnych.

Pozytywna decyzja Samorządu Województwa stworzy szansę na rozwój ważnej dla Bydgoszczy i województwa funkcji wspomagającej lokalną gospodarkę. Byłby to jedyne tego rodzaju przedsięwzięcie w regionie – tym samym nasze miasto zyskałoby na znaczeniu na targowej mapie kraju.

Według danych statystycznych Polskiej Izby Przemysłu Targowego, Bydgoszcz tylko dzięki jednej, dużej imprezie targowej była wśród dziesiątki najważniejszych organizatorów targów w kraju, według całkowitej powierzchni targowej wynajętej (dane z 2009 r.). Zwiększenie liczby imprez mogłoby przywrócić naszemu miastu pozycję lidera w skali kraju. LINK

– Pozwala to optymistycznie ocenić potencjał naszego miasta jako centrum targowego. Rozbudowa istniejącego Centrum jest bardzo kosztowna, ale konieczna. Dlatego liczymy na zaangażowanie samorządu województwa. – mówi Rafał Bruski.

 

Źródło informacji: bydgoszcz

Poprzedni artykułMCK otwarte!
Następny artykułTusk i ACTA
PODZIEL SIĘ